Поширені заблуждения та правдиві факти про ВІЛ, які варто знати кожному.

РБК-Україна (проєкт Styler) спільно з фахівцями ініціативи "REACH 95: Доступ до якісних послуг з ВІЛ у медичних закладах України" аналізує найпоширеніші міфи про ВІЛ.

Давайте розглянемо абревіатури, щоб все стало ясніше. Отже, ВІЛ означає вірус імунодефіциту людини. Коли цей вірус проникає в організм, він націлюється на імунну систему, пошкоджуючи її і роблячи людину більш вразливою до різних інфекцій.

А СНІД - це остання стадія розвитку ВІЛ-інфекції, коли вірус вже настільки зруйнував імунну систему, що у людини з'являється синдром набутого імунодефіциту, і часто приєднуються інші інфекції, бо, простими словами, імунітет не може боротись.

Однак СНІДу можна запобігти завдяки антиретровірусній терапії. Якщо людина дізналась, що має позитивний ВІЛ-статус, треба якомога раніше звернутись до лікаря і розпочати антиретровірусну терапію (АРТ). Дізнатись, куди можна звернутись за послугами з ВІЛ у вашому регіоні можна у чат-боті "REACH 95: Тестуйся сам" або на офіційному сайті Центру громадського здоров'я за посиланням.

ВІЛ-інфекція не може передаватися через слину! Існує шість основних рідин в організмі людини, які можуть бути джерелом передачі ВІЛ: це кров, сперма, вагінальні виділення, грудне молоко, передеякулят (рідина, що виділяється з статевого члена до еякуляції) та ректальні виділення. Як видно, слина не входить до цього переліку, так само як і піт чи сльози.

ВІЛ не може бути переданий через використання повсякденних предметів, укуси тварин або комах, а також при спільному користуванні туалетами, душовими або басейном. Крім того, вірус не передається через їжу чи повітря.

Два презервативи одночасно не зроблять секс удвічі безпечнішим, а, скоріше, навпаки, презервативи або сповзуть, або розірвуться. Тому не ігноруйте рекомендацій виробника та інструкції до виробу. Краще запам'ятати, що кожен новий статевий акт - з новим презервативом.

До речі, нещодавно ми обговорювали 7 поширених помилок у використанні презервативів, на які багато людей не звертають уваги.

Хірурги, акушери-гінекологи та медичні сестри не є представниками групи ризику щодо інфікування ВІЛ під час надання медичних послуг особам, які живуть з цим вірусом. Згідно з інформацією Центру громадського здоров'я, за останні три роки не було зафіксовано жодного випадку зараження ВІЛ серед медичних працівників при обслуговуванні пацієнтів з ВІЛ-позитивним статусом.

#Організм #Імунна система #Повітря #Лікар #Презерватив #ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ #СНІД #Вірус #Інфекція #Слина. #Імунітет (медицина) #Імунодефіцит #Синдроми #Терапія #Людська піхва #Людський пеніс #Еякуляція #Жіноча репродуктивна система #Цемент #Потовиділення

Читайте також