Більше ніж 96% випускників медичних університетів отримали розподіл на бажані вакансії через електронну платформу, згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я.

В Україні вперше реалізували розподіл до інтернатури за допомогою електронної платформи, і більше 96% випускників медичних університетів успішно отримали бажані позиції з першої спроби.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

3 липня було проведено перший етап рейтингового розподілу до інтернатури. Електронна система рейтингового розподілу (ЕСРР) обробила 13 550 заявок від 2 738 випускників. З них 2 640 заявок пройшли успішно, що означає, що 96,4% випускників, які подали свої документи, отримали бажані бюджетні місця для навчання в інтернатурі. Тим часом 3,6% (98 випускників) братимуть участь у наступному етапі розподілу, що запланований на 7 липня, - повідомляється в офіційній інформації.

Згідно з підсумками першого етапу розподілу, найбільша кількість випускників буде проходити інтернатуру за такими спеціальностями: внутрішні хвороби (439 осіб), хірургія (340 осіб), анестезіологія та інтенсивна терапія (275 осіб), загальна практика - сімейна медицина (227 осіб), а також неврологія (174 особи).

У МОЗ нагадали, що всі випускники, які отримали направлення на проходження інтернатури, мають подати документи для зарахування в інтернатуру: до 20 липня - до закладу охорони здоров'я, до 20 серпня -- до закладу вищої освіти. Проходження практичної програми підготовки в інтернатурі розпочинається 1 серпня, а теоретичної - 1 вересня.

Згідно з наявною інформацією, електронна система для рейтингування учасників інтернатури почала функціонувати у 2025 році. Вона автоматично визначає конкурсний бал і рейтинг випускників, а також виконує розподіл без зовнішнього втручання, забезпечуючи прозорість та об'єктивність процесу. Цю систему було розроблено в співпраці з Міністерством цифрової трансформації України на основі платформи Дія.Engine, за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, яка реалізується Фондом Східна Європа.

#Східна Європа #Медицина #Терапія #Хірургія #Вищий навчальний заклад #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Стажування (медицина) #Неврологія #Анестезіологія

Читайте також