
У соціальних мережах з'явилася фальшива інформація щодо виступу посла України в Польщі Василя Боднара на церемонії пам'яті жертв Волинської трагедії в Хелмі. Дехто з користувачів висловлював обурення, стверджуючи, що його промова тривала всього 10 секунд, хоча це не відповідає дійсності. Про це інформує українське посольство.
Ідеться про промову 11 липня в Холмі, де відбувалися заходи з нагоди 82-х роковин Волинської трагедії. На тій церемонії разом із Боднарем, зокрема, виступив новообраний президент Кароль Навроцький.
За інформацією видання Konkret24, в інтернеті виникли обурені реакції на виступ дипломата, якого охарактеризували як "знущання" та "циніизм".
"10-секундна промова про Волинь. Посол України Василь Боднар, здається, встановив новий рекорд Гіннеса з мінімалізму в дипломатії. Шкода, що в нього не було часу щось уточнити між вдихами", - зазначив один з користувачів X, додавши 16-секундний відео з ефіру Telewizja Republika.
На записі можна почути, як ведучий оголосив про надання слова послу. Потім в кадрі з'явився Боднар, який промовив: "Щиро дякую. Вшануйте пам'ять жертв Волинської трагедії, і дякую за вашу увагу. На все добре", після чого покинув мікрофон.
Пост з неправдивою інформацією про "10-секундна" промову вже переглянули більш ніж 70 000 разів. Цей матеріал також був поширений іншими акаунтами. Користувачі висловлювали своє обурення, вважаючи, що Боднар занадто мало сказав з приводу річниці Волинської трагедії.
Проте вірусний ролик - це лише уривок з ефіру, тоді як сама промова була значно довшою. Боднар прокоментував це під одним із популярних постів з неправдивою інформацією: "Вибачте, але я змушений висловити свою думку, оскільки це не відповідає дійсності. Щиро дякую меру Холма за запрошення та можливість виступити у присутності новообраного президента. Моя промова тривала близько 10 хвилин, і ЗМІ мають її запис".
В дійсності, у своїй промові дипломат висловив вдячність за запрошення на "печальну, проте вкрай важливу церемонію" та підтвердив, що лише на правді можна зводити основи майбутнього.
"Необхідно відверто обговорити цю ситуацію. Безумовно, важливо визнавати злочини за їхньою суттю. Ми маємо вибачитися, але також вшанувати пам’ять жертв, які цього заслуговують, з обох сторін кордону", - підкреслив він.
Події на Волині 1941-1943 років залишаються тривалою точкою напруження у стосунках між двома державами. У польському суспільстві ці події часто називають "Волинською різаниною", тоді як в Україні вживається термін "Волинська трагедія". Варшава, маніпулюючи історичною пам'яттю, неодноразово наголошувала, що вирішення історичних суперечок є одним із ключових аспектів, які має враховувати Україна на шляху до вступу в Європейський Союз.
#Українці #Україна #Президент (державна посада) #Європейський Союз #Соціальна мережа #Дипломат #Дипломатія #Мер #Друга Польська Республіка #Польща #Варшава #Злочин #Суспільство #Волинь #Фейкові новини #Волинська область #Масові вбивства поляків на Волині та у Східній Галичині #Хелм #Пам'ять