Для Європи настав період випробувань і ухвалення важливих рішень.
Польща 1 січня взяла на себе ротаційне головування в Раді Європейського Союзу від Угорщини, при цьому основним акцентом своєї політики визначила зміцнення безпеки на континенті в усіх аспектах.
Про це пише Укрінформ.
"Польща, перебуваючи на чолі, зосередиться на посиленні європейської безпеки в усіх її аспектах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, продовольчому та в галузі охорони здоров'я," - зазначається в заяві.
Польща приймає головування в Раді ЄС у час, коли Європа бореться із наслідками російської збройної агресії проти України та усвідомлює необхідність зміцнити власну оборонну спроможність.
"Для Європи настав період випробувань і ухвалення важливих рішень.. Європейський Союз повинен захистити себе та своїх громадян та піклуватися про своє найближче сусідство. Він має надати європейцям почуття безпеки та перспективу розвитку", - наголошує Польське головування в ЄС.
Окремий наголос робиться на потребі у єдності у Європі та волі до роботи з близькими за переконаннями партнерами, зокрема, з країнами-кандидатами на вступ до ЄС.
Програма майбутньої діяльності Польського головування в ЄС зосереджена на кількох головних тематичних напрямках. Першим є оборона й безпека.
"Потрібні скоординовані та амбітні дії в сфері європейської оборони, що доповнюватимуть зусилля в межах НАТО... Пріоритетом Польського головування буде зміцнення співробітництва з НАТО та із близькими за переконаннями країнами за межами ЄС, головним чином із США, а також із Великою Британією, Південною Кореєю та іншими", - наголошується у заяві.
Удосконалення обороноздатності Європи повинно включати в себе підвищення військових витрат, розвиток оборонної промисловості та усунення існуючих недоліків у оборонних можливостях континенту.
Нагадаємо, що деякі країни Євросоюзу, куди після початку війни тікали українські біженці, зацікавлені в тому, щоб вони там залишились та влаштувались на роботу.
#Укрінформ #Європа #Європейський Союз #НАТО #Угорщина #Південна Корея #Біженець #Польща #Сполучене Королівство #Рада Європейського Союзу