Політико: Команда Волца організувала не менше 20 чатів у Signal, в яких розглядалися питання національної безпеки.

Команда радника президента США з питань національної безпеки Майка Волца організувала не менше 20 групових чатів у месенджері Signal, щоб обговорювати важливі теми, що стосуються національної безпеки, включаючи питання, пов'язані з Україною, Китаєм, Газою та Близьким Сходом.

Джерело: Politico з посиланням на чотирьох осіб, які були додані до цих чатів

Деталі: За словами джерел, команда Волца активно створює чати в Signal для обговорення питань національної безпеки. Двоє з них заявили, що брали участь або мають інформацію про щонайменше 20 таких чатів. Всі четверо стверджують, що в обговореннях фігурувала чутлива інформація.

"Це свідчить про більш активне використання додатку, ніж зазначалося раніше, і відкриває нові аспекти того, як часто команда національної безпеки адміністрації Трампа зверталася до Signal — відкритого додатку для обміну повідомленнями — у своїй професійній діяльності", — зазначає видання.

"Це була звична практика - організовувати бесіди на різні теми, пов'язані з національною безпекою," - зазначило одне з джерел, додавши, що до цих груп зазвичай входили представники уряду США та високі посадовці.

Один з учасників бесіди зазначив, що Волц "організував увесь комунікаційний процес Ради національної безпеки за допомогою Signal".

Речник РНБ Браян Г'юз зазначив, що Signal дозволений на урядових пристроях і що деякі установи автоматично встановлюють його на телефони співробітників. Він також підкреслив, що чиновники використовували додаток як в адміністраціях Байдена, так і Трампа.

"Це один із затверджених методів комунікації, але не основний і навіть не другорядний. Це один із багатьох дозволених методів для несекретних матеріалів за умови, що користувач забезпечує збереження записів. Будь-яке звинувачення у використанні для обміну секретною інформацією на 100% не відповідає дійсності".

Ніхто з чотирьох учасників бесіди з виданням не підтвердив факт передачі будь-якої секретної інформації через Signal. Проте всі вони зазначили, що повідомлення в групових чатах включали конфіденційні аспекти функціонування системи національної безпеки.

#Політик #Дональд Трамп #Національна безпека #Китай (регіон) #Близький Схід #Місто Газа #Онлайн-чат #Комунікація #Рада національної безпеки США

Читайте також