"Розподіл України": Келлог зазначив, що його висловлювання були неправильно інтерпретовані.

Британський журнал The Times повідомив про висловлювання Келлога, в якому він зазначив, що можливий розподіл України в контексті мирної угоди може нагадувати ситуацію з Берліном після завершення Другої світової війни.

Спеціальний представник президента США Дональда Трампа, Кіт Келлог, який займається питаннями України, висловив думку, що стаття в британському журналі The Times щодо можливого розподілу України неправильно інтерпретує його висловлювання. Він поділився цими думками у соцмережі Х у суботу, 12 квітня.

"Стаття в Times спотворює те, що я сказав. Я говорив про сили забезпечення після припинення вогню на підтримку суверенітету України. Говорячи про розмежування, я мав на увазі райони або зони відповідальності союзницьких сил, без участі американських військ. Я НЕ мав на увазі поділ України", - наголосив Келлог.

Читайте також: Хто бере участь у переговорах США з Росією та Україною

Лише кілька годин перед публікацією, газета The Times повідомила, що Келлог висловив думку, що Україна може бути поділена "практично так само, як це сталося з Берліном після Другої світової війни" в контексті можливого мирного договору.

В одному з нещодавніх інтерв'ю, яке опублікувало видання, Келлог висловив свої думки щодо потенційної ролі британських і французьких військових у встановленні контрольованих зон в Україні. Він зазначив, що ці війська могли б взяти на себе відповідальність за території на захід від Дніпра в рамках так званих "миротворчих сил", створивши демілітаризовану зону, яка б розділяла їх від територій, захоплених Росією на сході.

"Ви можете створити ситуацію, схожу на ту, що спостерігалася в Берліні після Другої світової війни, коли територія була поділена на російську, французьку, британську та американську зони", - пояснив він журналісту з Великобританії. Крім того, Келлог підкреслив, що дії британських і французьких військ "зовсім не будуть спровокувати Росію".

Також читайте: За інформацією ЗМІ, Великобританія може відправити свої війська в Україну на термін до п'яти років.

Він висловив думку, що демілітаризована зона може бути організована вздовж наявних ліній контролю на сході України, як повідомляє The Times. Келлог також підкреслив, що територія України достатньо велика, щоб вмістити кілька армій, які бажають забезпечити мирне врегулювання. Для того щоб війська з Великої Британії, Франції, України та інших союзників не вступали у вогневі зіткнення з російськими силами, Келлог зазначив, що необхідно створити буферну зону.

Одночасно він зазначив, що можливі порушення, адже такі ситуації завжди трапляються, але "ви зможете їх контролювати", повідомив Келлог виданню The Times. Крім того, Келлог висловив думку, що "Путін може відкинути таку пропозицію".

#Росія #Дональд Трамп #Журналіст #Україна #Армія США #Російська мова #Володимир Путін #Північна та Південна Америка #Берлін #Сполучене Королівство #Друга світова війна #Суверенітет #Французька мова #Сухопутні війська Франції #Демілітаризована зона

Читайте також