Розпочали підготовку до можливого завершення конфлікту в Україні. Одна з провідних компаній Росії приймає заходи - Reuters.

Головний виробник зрідженого природного газу (ЗПГ) в Росії, компанія Новатек, активно взаємодіє з лобістами для зменшення впливу санкцій, запроваджених США на її важливий проект Арктик ЗПГ 2.

Про це пише Reuters, посилаючись на обізнані джерела. Як йдеться в матеріалі, Новатек сподівається налагодити діалог із західними країнами на тлі очікування завершення війни в Україні.

"У найближчі тижні компанія має намір звернутися до урядових органів США з метою виключення проекту Арктик СПГ 2 зі списку санкцій", - зазначається в статті.

За інформацією джерел, компанія планує скористатися своїм унікальним податковим статусом в якості важеля у переговорах. На відміну від інших російських газових підприємств, Новатек отримав звільнення від корпоративних податків до 2030 року завдяки проекту Ямал СПГ. Як зазначається в статті, компанія прагне переконати західні країни в тому, що "не підтримує війну фінансово".

Помічник держсекретаря з енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєтт зазначив, що Державний департамент обізнаний про візит делегата Новатека до Сполучених Штатів. Проте Пайєтт висловив обережний скептицизм щодо можливостей російської компанії.

"Сьогодні не варто вести звичайні справи з Росією. Російська Федерація повинна залишатися в ізоляції - щонайменше, поки триває їхня агресивна війна. Моє завдання полягає в тому, щоб це забезпечити," - зазначив він.

Проект Арктик СПГ 2, який стартував у 2019 році, реалізується на Гиданському півострові за активної участі інвесторів з Франції, Китаю та Японії. 60% акцій контролює компанія Новатек, а серед співвласників є мільярдер Геннадій Тимченко, що є близьким соратником російського президента Володимира Путіна.

Раніше повідомлялося, що 2 листопада 2023 року Міністерство фінансів США внесло Арктик СПГ-2 до санкційного списку, після чого західні та японські компанії зупинили свою участь у цьому проєкті.

Згідно з отриманою інформацією, компанія Новатек, якою володіє російський олігарх Леонід Міхельсон, ще в квітні 2024 року планувала відмовитися від реалізації проекту третьої черги Арктик СПГ-2.

У червні 2024 року китайська компанія Wison New Energies також ухвалила рішення про відмову від участі в проекті Арктик СПГ-2.

Наприкінці червня 2024 року Євросоюз ухвалив 14-й пакет санкцій проти Росії, у межах якого заборонив нові інвестиції, а також надання товарів, технологій і послуг, необхідних для завершення будівництва Мурманського СПГ і Обського СПГ.

Водночас через тотальні санкції США проєкт Новатек Арктик СПГ-2, де вже запущено першу лінію, а другу готують до встановлення, почав зазнавати складнощів із відвантаженням сировини. Компанія планує перенести термін запуску третьої лінії заводу з 2026 на 2028 рік.

На 23 вересня 2024 року, у зв'язку із західними санкціями, найбільша приватна газова компанія Росії, Новатек, зупинила діяльність над амбітними проєктами з експорту скрапленого природного газу (СПГ) — Мурманським СПГ та Обським СПГ.

#Росія #Інвестор #Інвестиції #Володимир Путін #Європейський Союз #Китай #Китай (регіон) #Reuters #Товари #Податок #Японія #Державний департамент США #Експорт #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Газ #Новатек #Зріджений природний газ #Півострів Ямал #Геннадій Тимченко

Читайте також