"Після обіду" - це вказівка на певний час доби: саме так розуміють цю фразу, коли її вживають.

Така фраза часто вводить у ступор, адже незрозуміло, який час має показувати годинник.

Деякі люди, коли домовляються про зустріч, дзвінок або будь-яку іншу дію, що вимагає коригування за часом, кажуть "після обіду". І ця розмита фраза вводить у стан інтелектуального паралічу. Відразу не зрозуміло, після обіду - це коли? А що робити, якщо ви не звикли обідати? А о котрій годині обідає та людина? Пропонуємо розібратися і більше не плутатися.

Визначити точний кінець обіду співрозмовника може бути досить складно. Найпростіший спосіб дізнатися - це запитати його безпосередньо, але немає гарантії, що він дійсно їсть у цей час. Часто така фраза стає швидше звичкою, аніж справжнім натяком на прийом їжі.

Зазвичай період, що називають "після обіду", починається тоді, коли годинник показує більше 12 години, тобто після полудня. Цікаво, що в даному контексті ця фраза більше відображає культурні та соціальні аспекти, а не просто часові рамки.

Справа в тому, що в минулі часи на Русі повсякденний графік людей був ретельно спланований, особливо це стосувалося селян. Вони прокидалися рано, на світанку, снідали і вирушали на роботу. Потім настала година обіду, яка тривала з 12 до 14 години. Це був найважливіший та найпишніший прийом їжі, після якого слід було відпочити. Навіть сьогодні побутує вислів, що обід - це важлива подія. Завершивши трапезу, селяни знову поверталися до праці, а вечеря була легкою та відбувалася пізніше. Тож цілком логічно вважати, що "після обіду" означає або після 12:00, або після 14:00, тобто у другій половині дня.

У нашій країні така фраза, хоч і може бути дещо неоднозначною, однак залишається зрозумілою, навіть якщо ви не знаєте, о котрій годині звикли обідати люди. Якщо ж вам потрібна конкретика, варто звернутися до графіка роботи організації, з якою плануєте контактувати, або безпосередньо запитати співрозмовника про часові рамки.

#Їжа #Рутенія #Графіка #Параліч #Селянин #Годинник #Вечеря

Читайте також