
Цю інформацію він поділив на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.
За інформацією Пишного, новий пакет санкцій є суттєвим ударом по фінансовій системі Російської Федерації. Він включає заборону на проведення трансакцій з 22 російськими фінансовими установами, серед яких як великі банки, так і середні та спеціалізовані організації. Крім того, введено обмеження на операції з установами, що займаються криптоактивами, а також з особами, які сприяють обходу санкцій щодо російської нафти. Зокрема, до списку санкцій потрапили два великі регіональні банки з Китаю.
Він також відзначив, що Європейський Союз посилив обмеження на фінансові операції з установами, які використовують або підключені до СПФС (російської альтернативи SWIFT). Крім цього, було введено нові заборони на проведення транзакцій з Російським фондом прямих інвестицій — найбільшим суверенним інвестиційним фондом країни, а також з його підфондами та супутніми компаніями.
На переконання очільника Нацбанку, такий комплексний підхід суттєве посилює ізоляцію російської банківської системи.
"Хоча російські банки, які були відключені від системи SWIFT, все ще могли скористатися альтернативними методами для обміну фінансовими повідомленнями, нові санкції фактично ускладнюють проведення міжнародних транзакцій для певних з цих банків," - підкреслив він.
Також нові санкції обмежили розвитку ІТ-інфраструктури фінансового сектору РФ, що має призвести до зниження кіберзахисту фінустанов сусідньої країни та спонукати сектор до прискореного пошуку російських ІТ-рішені, які часто поступаються іноземним аналогам або їх взагалі немає.
"Заборона на операції з РФПІ слугує потужним сигналом для приватних та державних інвесторів по всьому світу, що варто уникати будь-якої співпраці з фондами, асоційованими з РФ", - зазначив Пишний.
Він зауважив, що ухвалене рішення, а також паралельне посилення санкційної програми проти Республіки Білорусь є дуже відчутним та промовистим і пообіцяв з боку НБУ продовжити наполегливу роботу з партнерами над розширенням санкцій проти держави-агресора та її союзників.
За повідомленням Укрінформу, Європейський Союз ввів новий, 18-й пакет санкцій проти Росії, який вважається "одним з найсуворіших" до сьогодні. Зокрема, ЄС зменшує "максимальну ціну" на російську сиру нафту з $60 до $47,6 за барель.
#Росія #Укрінформ #Інвестор #Інвестиції #Європейський Союз #Китай (регіон) #Долар #Національний банк України #Нафта #Білорусь #Facebook #Банк #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Бочка (одиниця) #SWIFT