Підсумки на 6 листопада: Тріумф Трампа та агресія на Каспії.

Трамп здобув перемогу на президентських виборах у США 2024 року; Головне управління розвідки здійснило напад на російські судна в Каспійському морі. Кореспондент.net підсумовує ключові події, що відбулися вчора.

Кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп переміг на виборах президента США

Кандидат у президенти США від республіканців Дональд Трамп виступв перед прихильниками у Палм-Біч у Флориді і назвав себе "47-м президентом США". Трамп пообіцяв, що його новий термін буде "справжньою золотою епохою" для країни. Він також схарактеризував свій результат на виборах як "політичну перемогу, безпрецедентну в історії США". Серед іншого Трамп обіцяє кардинальні реформи, зокрема масштабну депортацію нелегальних мігрантів і перегляд ключових альянсів США, у межах НАТО.

За підсумками виборів у США, Республіканська партія отримала контроль над більшістю місць у Сенаті.

З Трампом республіканці здобули переважну більшість у Сенаті, отримавши 52 місця з мінімально необхідних 50 для досягнення простої більшості. Хоча для повного контролю над законодавчими процесами ідеально мати 60 голосів, ця перевага в Сенаті надає республіканцям нові перспективи для реалізації важливих законопроєктів та призначення суддів.

Гарріс і Байден привітали Трампа з перемогою на президентських виборах

Чинна віцепрезидентка Сполучених Штатів, кандидатка в президенти від Демократичної партії Камала Гарріс привітала республіканця Дональда Трампа з перемогою на виборах. Гарріс, серед іншого, обговорила з Трампом важливість мирного передання влади.

Діючий президент Сполучених Штатів Джо Байден зв’язався з Дональдом Трампом по телефону, щоб привітати його з успіхом на президентських виборах. Байден також висловив запрошення Трампу відвідати Білий дім для обговорення процесу передачі влади.

Володимир Зеленський висловив свої вітання Дональду Трампу.

Президент України Володимир Зеленський одним із перших світових лідерів вітав Дональда Трампа з його успіхом на президентських виборах у Сполучених Штатах. Він підкреслив важливість підходу Трампа "мир через силу" у міжнародних відносинах, зазначивши, що саме цей принцип може суттєво сприяти досягненню справедливого миру в Україні. Крім того, Зеленський висловив готовність України до розвитку взаємовигідної політичної та економічної співпраці, що принесе вигоду обом країнам.

Привітали Дональда Трампа й інші світові лідери. Зокрема, вони назвали США стратегічним союзником та наголосили на спільних цінностях та історичній дружбі.

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан став першим, хто привітав Дональда Трампа, республіканця, з його успіхом на президентських виборах у США.

Водночас Орбан підкреслив необхідність розробки нової стратегії Європи щодо України. Він вказав, що найбільш складним аспектом є вирішення питання про 50 мільярдів євро кредиту для України, який, згідно з попередньою домовленістю G7, фінансуватиметься спільними зусиллями ЄС та США.

Дрони-камікадзе від ГУР вперше влучили у російські кораблі в Каспійському морі.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України здійснило революційну спецоперацію, що дозволила вперше завдати удару по російській флотилії в Каспійському морі з відстані приблизно 1500 км. У результаті цієї операції були уражені щонайменше два об'єкти у Дагестані, ймовірно, мова йде про ракетні кораблі "Татарстан" і "Дагестан". Крім того, ймовірно, постраждали малі ракетні кораблі типу 21631. Дронові атаки ГУР на флотилію відбулися після того, як ці кораблі завдавали ракетних ударів по території України, а 177-й полк морської піхоти був залучений до бойових дій у Херсонській та Запорізькій областях.

В Україні триває розслідування щодо вбивств 124 українських військовополонених, скоєних російськими військовими.

Правоохоронні органи проводять розслідування 49 кримінальних справ, пов'язаних з вбивствами 124 українських військових, які потрапили в полон на полі бою. Підвищення числа випадків вбивств українських захисників під час їхньої здачі в полон почалося наприкінці 2023 року і досягло небачених масштабів у 2024 році. Найбільше таких інцидентів було зареєстровано в Донецькій області, де внаслідок 17 випадків загинули 62 військовополонених.

В Україні продовжили воєнний стан і мобілізацію до 7 лютого 2025 року.

Це вже тринадцятий випадок, коли ухвалено закон щодо воєнного стану. Він передбачає, що режим воєнного стану та мобілізація набудуть чинності з 10 листопада 2024 року і триватимуть до 7 лютого 2025 року. Воєнний стан в Україні або в її окремих регіонах вводиться президентським указом і має бути затверджений Верховною Радою протягом 48 годин після звернення глави держави.

Оцінені втрати природного заповідника Асканія Нова внаслідок російської окупації.

Генеральна прокуратура України вперше повідомила про підозру у вчиненні воєнного злочину проти природно-заповідного фонду України. Директор окупованого заповідника Асканія-Нова підозрюється у передачі рідкісних видів тварин російським установам, що завдало збитків на понад 22 млн грн. Серед переданих тварин: по дві особини зебри Чапмана, бізона американського, оленя Давида та коня Пржевальського.

Європейські дипломати вирішили продовжити військову навчальну місію Європейського Союзу в Україні.

Посли Євросоюзу на два роки продовжили термін роботи військової навчальної місії ЄС, у межах якої проводять підготовку українських військових. Відомо, що з жовтня 2022 року у країнах ЄС пройшли підготовку понад 62 тисячі українських військовослужбовців, і до кінця 2024 року очікується збільшення цієї цифри до 75 тисяч.

#Росія #Донецька область #Сенат Сполучених Штатів Америки #Демократична партія (США) #Республіканська партія (США) #Дональд Трамп #Україна #Флорида #Мобілізація #Морська піхота #Білий дім #Президентські вибори 2016 року в США #Володимир Зеленський #Джо Байден #Президентські вибори в Україні 2019 #Віктор Орбан #Головне управління розвідки Міністерства оборони України #Європейський Союз #Каспійськ #Воєнний стан #Президент України #2014 Президентські вибори в Україні #Корреспондент #Депортація #Історія Сполучених Штатів #Нелегальна імміграція #Військовополонений #Сенат #НАТО #Асканія-Нова #Дагестан #Воєнний стан в Україні #Прокуратура України #Група семи #Сервусе. #Полон #Російська імперія #Херсонська область #Запорізька область #Татарстан

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Аналіз цін на товари в Україні та Європі у 2024 році: де більш вигідні покупки?
Ілон Маск закликав Олафа Шольца залишити свою посаду після терористичного акту в Німеччині.
Екстрасенс поділилася, в який день найкраще приготувати кутю на Різдво та кому слід утриматися від її приготування.
Теги