Печенізька дамба в Харківській області протягом тривалого часу перебуває під постійними російськими атаками. Останніми днями спостерігається кілька спроб влучення в цю стратегічно важливу ділянку.
Ворог намагався влучити по споруді іранськими "шахедами", "Молніями", FPV-дронами, керованими авіабомбами та ракетами різних типів. Про це повідомили у 16-му армійському корпусі Збройних сил України.
Як зазначається, Україна вже тривалий час усвідомлює можливість критичних ушкоджень дамби. Забезпечено підготовку необхідних планів для реагування на цю ситуацію.
У разі можливого пошкодження дамби були створені альтернативні маршрути для руху транспорту. Ці шляхи вже неодноразово використовувалися в минулому, і сьогодні вони цілком здатні забезпечити потрібну логістику.
Крім того, як зазначається, українські військові формування забезпечили себе потрібними запасами матеріально-технічних ресурсів, тому ймовірна тимчасова втрата можливості пересування через дамбу не матиме суттєвого впливу на проведення бойових операцій.
У випадку потреби, Сили оборони мають змогу швидко відновити переправу за допомогою спеціалізованих інженерних засобів, відповідно до наперед визначених планів, як зазначено в повідомленні.
Військові підкреслюють, що Печенізька дамба є надзвичайно важливим об'єктом для водопостачання, стабільності екосистеми та безпеки багатьох населених пунктів в Харківській області. Будь-які спроби зруйнувати цю споруду не можуть бути виправдані військовими цілями, а атаки на неї вважаються невибірковими нападами на цивільні об'єкти, що заборонено відповідно до статті 52 Додаткового протоколу І.
Нагадуємо, що видання Фокус раніше повідомляло про те, що 7 грудня агресори атакували греблю Печенізького водосховища. На 12:00 7 грудня 2025 року, рух автотранспорту по Печенізькій греблі зупинено.
#Збройні сили України #Бойові дії #Харківська область #Ракета. #Логістика #Дамба. #Водопостачання #Фокус (український журнал) #Печенізьке водосховище