ПАР вирішила не запрошувати Путіна на саміт G20 через виданий ордер на арешт.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Moscow Times.

Офіційний речник президента Південної Африки Вінсент Магвенья заявив, що "юридична обстановка залишилася незмінною з моменту проведення саміту БРІКС у Йоганнесбурзі".

Він зазначив, що ПАР "ніяк не може вплинути" на рішення МКС, за ордером якого Путіна мають заарештувати на території країн, які ратифікували Римський статут, через насильницьку депортацію українських дітей, що кваліфікується як воєнний злочин.

Очікується, що саміт G20 пройде в Йоганнесбурзі 21-22 листопада 2025 року.

Нагадаємо, що 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на затримання президента Росії Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка займає посаду уповноваженого з прав дитини при президенті.

В цілому, Путін повинен бути затриманий у 123 державах, які ратифікували Римський статут або визнали юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

У серпні цього року Путін через ордер Гаазького суду на арешт не зміг вирушити на саміт БРІКС до ПАР.

Російський диктатор у листопаді також вирішив не ризикувати та відмовився від участі у саміті G20 у Бразилії. Глава Кремля тоді пояснив своє рішення пропустити захід "не бажанням порушувати" своєю присутністю "нормальної роботи" форуму.

Але не всі країни, попри ратифікацію Римського статуту МКС, виконують відповідні зобов'язання. Так, 2 вересня Монголія не стала арештовувати Путіна. Свою позицію офіційний Улан-Батор пояснив залежністю країни від російських енергопродуктів.

#Росія #Бразилія #РБК-Україна #Президент (державна посада) #Володимир Путін #Депортація #Московський Кремль #Воєнний злочин #Південна Африка #Диктатор. #Велика двадцятка #Міжнародний кримінальний суд #Міжнародна космічна станція #Арештуйте. #Ратифікація #БРІК #Йоганнесбург #The Moscow Times #Улан-Батор #Юрисдикція #Монголія

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги