Палата представників Сполучених Штатів затвердила оборонний бюджет на 2025 рік, не включивши до нього продовження програми лендлізу.

Палата представників США затвердила законопроект щодо оборонних витрат на 2025 рік, при цьому в ухваленій версії не міститься пункту, що передбачає можливість лендлізу для України.

Згідно з інформацією, наданою послом України в США Оксаною Маркаровою, як зазначає "Європейська правда".

Законопроект про фінансування національної оборони на 2025 рік, відомий як NDAA, отримав підтримку від 281 члена Конгресу. У свою чергу, 140 законодавців проголосували проти, серед них 16 республіканців і 124 демократи. Наступного тижня цей документ буде розглянуто в Сенаті.

У цьому році у бюджеті не передбачено фінансування для Ініціативи з безпекової підтримки України, оскільки минулого року вже було закладено $300 млн на 2025 рік в рамках попереднього законодавства, зазначила Маркарова.

Також в ухваленій редакції немає положення про продовження дії закону про лендліз для України, хоча початково очікували, що воно збережеться.

Затверджений Сенатом законопроект NDAA містив положення про продовження дії Закону про ленд-ліз, яке сприяє захисту демократії в Україні. Посольство активно підтримувало цю ініціативу. Проте версія законопроекту, ухвалена Палатою представників, не включала зазначене положення. У консолідованій редакції законопроекту це питання також не було відображено. Посольство продовжує наполегливо працювати над збереженням цього механізму, який передбачено, зокрема, в двопартійному та двопалатному законопроекті "Stand with Ukraine Act", – підкреслила Оксана Маркарова.

Згідно з положенням статті 1303 цього законодавчого акта, залишається в силі заборона на використання будь-яких фінансів для дій, що можуть сприяти визнанню суверенітету Російської Федерації над окупованими територіями України.

Згідно зі статтею 1534, міністру оборони США надається завдання дослідити можливість створення центру передового досвіду, який спеціалізуватиметься на підтримці розробки та удосконалення систем озброєння, що використовують штучний інтелект. Основними завданнями такого центру будуть сприяння співпраці Пентагону з міжнародними партнерами, зокрема з Україною, для визначення оптимальних практик, рекомендацій, стандартів та критеріїв оцінки.

Статтею 6411 lиректору національної розвідки, держсекретареві і міністру фінансів доручається подати до комітетів Сенату і Палати представників з питань розвідки, закордонних справ, збройних сил, юридичних питань, фінансових питань та з асигнувань доповідь про фінансування Росією актів міжнародного тероризму. Доповідь не буде таємною, однак може містити таємні додатки.

Цей закон є лише одним із способів, за допомогою яких може надаватися підтримка Україні.

Нагадуємо, що адміністрація Байдена має намір передати Україні всю допомогу в розмірі 61 мільярда доларів, затверджену Конгресом, до завершення терміну своїх повноважень.

Не так давно радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван оголосив про намір забезпечити Україну сотнями тисяч додаткових артилерійських снарядів, тисячами ракет та сотнями одиниць бронетехніки до середини січня.

Державний секретар Ентоні Блінкен підтвердив НАТО та Україні, що Сполучені Штати готові максимально використати фінансові ресурси, затверджені Конгресом для підтримки України.

7 грудня Міністерство оборони Сполучених Штатів оголосило про виділення нового важливого пакету військової допомоги Україні, загальна сума якого складає близько мільярда доларів США.

#Росія #Сенат Сполучених Штатів Америки #Демократична партія (США) #Республіканська партія (США) #Україна #Оболонка (снаряд) #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Долар США #Документ #Демократія #НАТО #Українська правда #Ракета. #Пентагон #Військові #Військова розвідка #Озброєння #Суверенітет #Штучний інтелект #Ленд-ліз #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Тероризм #Бронетехніка #Міністерство оборони США #Конгрес Сполучених Штатів Америки

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги