За інформацією CNN, ракети, які Росія отримала від Північної Кореї, включають елементи, виготовлені в США та Європі.

У січні-листопаді Росія запустила по Україні 194 балістичні ракети, з близько 60 - це північнокорейські KN-23, у яких виявлено деталі, вироблені у країнах Заходу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN, посилаючись на власні підрахунки, які були підтверджені українськими військовими джерелами.

Зазначається, що в серпні та вересні спостерігався сплеск атак, коли Україна вперше публічно розповіла про використання Росією KN-23.

"З весни ми помітили, що Росія значно активізувала використання балістичних ракет і ударних безпілотників для атак на Україну, тоді як застосування крилатих ракет стало менш частим," - зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у своєму інтерв'ю для телеканалу.

Українські посадовці показали CNN уламки північнокорейських ракет, які засвідчують, що в їхніх системах наведення використовуються деталі зі США та Європи. Найважливіші компоненти випущені дев'ятьма західними виробниками, зокрема компаніями, розташованими у США, Нідерландах і Великій Британії. Деякі частини ракет були виготовлені у 2023 році.

Звіт, опублікований на початку цього року британською дослідницькою організацією Conflict Armament Research (CAR), виявив, що 75% компонентів однієї з перших ракет КНДР, запущених по Україні, були виготовлені компаніями, які базуються в США.

Згідно з інформацією CAR, у ракетах Північної Кореї були знайдені елементи, що походять з більш ніж 250 різних підприємств. Однак більшість цих електронних компонентів постачають п'ять основних дистриб'юторів, розташованих у США та Канаді. Експерти вважають, що одним із можливих каналів постачання деталей є Китай.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Україна налагодила співпрацю з організацією Conflict Armament Research для запобігання постачанню Росії компонентів, які використовуються у виробництві зброї та боєприпасів, обходячи санкційні обмеження.

#Росія #Укрінформ #Україна #Європа #Боєприпаси #Безпілотний літальний апарат #CNN #Канада #Нідерланди #Китай (регіон) #Північна Корея #Ракета. #Балістична ракета #Крилата ракета #Сполучене Королівство #Військово-повітряні сили України #Західна Європа #Електроніка

Читайте також