Країни ОПЕК+ залишили свої чинні плани щодо видобутку нафти без змін, незважаючи на заклик президента Дональда Трампа зменшити ціни на нафтові ресурси.
Цю інформацію передає агентство Bloomberg.
Відповідно до офіційної інформації, основні учасники коаліції, очолювані Саудівською Аравією та Росією, ухвалили рішення продовжувати політику обмеження нафтових поставок до завершення цього кварталу, а з квітня планують поступово нарощувати видобуток у декілька етапів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ОПЕК радяться, як реагувати на вимоги Трампа щодо зниження цін на нафту
Альянс вже більше двох років обмежує виробництво, щоб уникнути перенасичення ринку, і тричі відкладав плани щодо нарощування видобутку, прагнучи підтримувати стабільність цін.
"Попри певні сумніви, фундаментальні ринкові показники залишаються стабільними, а в кількох регіонах вже спостерігаються ознаки економічного відновлення", - йдеться у заяві Міністерства енергетики Алжиру, який є членом ОПЕК.
"Згідно з інформацією видання, прогнозується, що споживання нафти значно підвищиться з квітня, після періоду сезонного зниження, що спостерігався в першому кварталі року."
Вандана Харі, засновник сінгапурської Vanda Insights, сказала Bloomberg: "Я не очікую, що ОПЕК+ прислухається до вимог або прохань Трампа, як їх не назви. ОПЕК+ розробляє стратегію поставок дуже-дуже ретельно, дуже тонко підлаштовуючи її під ситуацію на ринку".
Згідно з аналізом Міжнародного енергетичного агентства, у 2025 році на глобальному ринку очікується надлишок у 750 000 барелів на добу, навіть за умови, що ОПЕК+ не підвищить рівень видобутку. Внаслідок цього банківські установи Citigroup і JPMorgan Chase передбачають, що організація знову може утриматися від збільшення квот.
#Росія #Дональд Трамп #Bloomberg L.P. #Нафта #Саудівська Аравія #ОПЕК #Міністерство енергетики США #Citigroup #JPMorgan Chase #Алжир