Захист Збройних сил України в Покровську змусив Російську Федерацію переглянути стратегію своєї кампанії на сході України, - повідомляє ISW.

Цю інформацію наводить аналітичний звіт американського Інституту вивчення війни, як зазначає РБК-Україна, посилаючись на публікацію ISW.

В матеріалі зазначається, що війська РФ не змогли окупувати Покровськ після 8 місяців наступальних операцій. Проте мали послідовне просування в західній частині Донецької області.

За словами Анжеліки Еванс, експертки ISW і автора звіту, українські оборонні дії, разом із суттєвими обмеженнями в російських стратегічних та оперативних резервних силах, змусили Кремль відмовитися від свого початкового задуму щодо фронтального наступу на Покровськ.

У цій публікації підкреслюється, що російські війська розпочали наступ на Покровськ у той час, коли Україна стикалася з суттєвими ресурсними труднощами, зокрема після призупинення американської допомоги восени 2023 року.

Щодо оборонних заходів у Покровську, то їх основою є співпраця успішних інноваторів та операторів безпілотних літальних апаратів із сухопутними військами, як зазначено у звіті.

Наразі командування збройних сил Росії намагається обійти Покровськ з південно-західного напрямку, проходячи через Селидове, і прагне вирівняти фронтову лінію на заході від Курахового та на півночі від Вугледара, - зазначає аналітик ISW.

Відомо, що нещодавно російські війська захопили Селидове і наразі використовують окупацію Вугледара для просування до Курахового. Проте, цей наступ обходиться їм у значні втрати особового складу та бронетехніки, а також вимагає чимало часу.

"Операції українських безпілотників продовжують відігравати вирішальну роль у стримуванні російських механізованих маневрів і перешкоджанні російським військам повною мірою використовувати поточні обмеження живої сили України", - йдеться в матеріалі.

На думку експерта ISW, здатність ЗСУ запобігти захопленню Покровська до цього часу та змусити росармію спрямувати свої зусилля на просування на, вірогідно "найменш значущому з точки зору оперативності секторі лінії фронту".

Цей факт свідчить про здатність України підтримувати свою боротьбу в умовах війни, незважаючи на численні труднощі, з якими їй доводиться зіштовхуватися, зазначає Еванс.

В даний момент збройні сили Росії намагаються реалізувати дві паралельні та підтримуючі наступальні акції, як зазначено у статті.

Вони направлені на захоплення Покровська шляхом поворотного маневру через Селидове та вирівнення лінії фронту від Покровська до Ясної Поляни, щоб зруйнувати "виступ" ЗСУ на захід від Донецька, та створення умов для майбутнього наступу в Донецькій області.

Війська РФ із березня "стабільно просуваються" на Покровському та Кураховому напрямках, але поки не досягли значних оперативних успіхів у обох напрямках, пишуть в ISW/

"Наразі українським захисникам вдалося відвернути російські сили від прямого наступу на Покровськ і переконати російське військове командування витратити живу силу, техніку та час на менш значущі з оперативної точки зору досягнення в західній частині Донецької області", - йдеться у звіті.

В публікації вказується, що Силам оборони України вдалося зупинити основні наступальні зусилля РФ під час кампанії літо-осінь 2024 року, та змусити російське військове командування витратити значні ресурси та час на наступ, який не наблизив загарбників географічно ближче до їх головної оперативної мети.

Ця публічно задекларована Москвою мета, зокрема, передбачає вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Для цього окупантам, серед іншого, важливо захоплення Покровська, що є основною оперативною метою у військовій кампанії на сході України.

#Росія #Інститут дослідження війни #Донецька область #Україна #Збройні сили України #Росіяни #Безпілотний літальний апарат #РБК-Україна #Лінія фронту #Бойова броньована машина #Курахове #Наступальні (військові) #Селидове #Покровське (селище міського типу) #Луганська область #Московський Кремль #Москва #Механізована піхота #Покровськ, Україна #Маневр. #Поляки (східні)

Читайте також