Новий керівник Сирії прагне налагодити міцні стосунки з Росією та Іраном.

Новий фактичний лідер Сирії Ахмад аль-Шараа заявив, що він хоче зберегти відносини з Іраном і Росією, але наполягає на тому, що будь-які звʼязки мають ґрунтуватися на взаємній "повазі", розповів він у інтерв'ю саудівському мовнику Al Arabia.

"Сирія не може обійтися без співпраці з такою значущою регіональною державою, як Іран," - зазначив Шараа.

Проте він зазначив, що зв'язки "мають грунтуватися на взаємній повазі до суверенітету кожної з країн та ненаполегливості у внутрішні справи один одного".

Росія та Іран виступали основними партнерами Сирії під час правління президента Башара Асада, до того моменту, як повстанці не скинули тоталітарного лідера на початку грудня.

Шараа закликав Тегеран переглянути свою політику в регіоні, зазначаючи, що опозиційні сили боролися за іранські інтереси під час конфлікту, спрямованого на усунення Асада, незважаючи на те, що повстанці усвідомлювали роль Ірану як ключового союзника президента. Він висловив сподівання на те, що після таких подій Іран зробить позитивні кроки, проте ці очікування не виправдалися.

Шараа також заявив, що, хоча він очікує, що Москва виведе свої війська з Сирії, він також згадав про "глибокі стратегічні інтереси" з "другою найпотужнішою країною світу".

"Ми не бажаємо, щоб Росія залишала Сирію так, щоб це негативно вплинуло на її стосунки з нашою державою," - зазначив лідер Сирії.

"Уся зброя в Сирії має російське походження, а чимало електростанцій управляються російськими експертами... Ми не прагнемо, щоб Росія залишила Сирію так, як цього бажає деяка частина людей," - підкреслив він.

Шараа також висловив думку, що процес організації виборів в державі може тривати до чотирьох років, в той час як створення нової конституції може зайняти приблизно три роки.

На початку грудня у Сирії був повалений режим Башара Асада, влада перейшла до сил повстанців, очолюваних ісламістською організацією "Хаят Тахрір аш-Шам". Асад і його родина, які династійно правили в Сирії понад 50 років, були змушені тікати до Росії.

Після скидання режиму Асада Росія скорочує свою військову присутність у Сирії та переорієнтовує частину своїх ресурсів з цієї близькосхідної держави до Африки.

Для того щоб компенсувати можливу втрату авіабази в Хмеймімі та військово-морської бази в Тартусі, Росія, за всіма ознаками, посилює свою присутність у Лівії, Малі та Судані. Проте фахівці зазначають, що втрата баз у Сирії є суттєвим ударом для Кремля.

#Росія #Іран #Африка #Президент (державна посада) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Сирія #Москва #Суверенітет #Тегеран #Судан #Башар Асад #У Тарту #Конституція #Військово-морська база #Тоталітаризм #Електростанція #Лівія

Читайте також