Неймовірно чарівні малюки: українські полярники продемонстрували перших пінгвінят цього сезону.

З часом пташенята почнуть об'єднуватися у "ясла" - маленькі колективи малюків.

На острові Галіндез, де розташована українська полярна станція "Академік Вернадський", з'явилися перші маленькі пінгвіни. Дослідники поділилися фотографіями, на яких видно пінгвінів-батьків разом зі своїм потомством.

"Готуйтеся до справжнього свята милоти: неподалік від станції "Академік Вернадський" на світ з'явилися перші пінгвінята цього сезону. Подивіться, які вони чарівні!" - підкреслюють у Національному антарктичному науковому центрі на своїй Facebook-сторінці.

За повідомленнями, біолог Світозар Давиденко з 29-ї УАЕ виявив двох малюків-первістків у одному гнізді, де були знайдені перші яйця. Це цікаве відкриття сталося на скелі, що розташована поруч з лабораторією, яка займається дослідженнями геокосмосу.

Він поділився, що перше маля вже активно проявляє себе: воно харчується і видає звуки, отже, йому приблизно пів доби.

"По-друге, ймовірно, воно вилупилося саме в момент мого приходу, оскільки ще має залишки шкаралупи і ховається під дорослим пінгвіном," - поділився вчений.

За інформацією дослідників Арктики, маленькі пташенята проведуть приблизно місяць у гнізді разом із своїми батьками. Ті, по черзі, забезпечуватимуть їх усім необхідним: годуватимуть, зігріватимуть і захищатимуть від хижаків.

На даний момент малюки покриті сірим пухом, але приблизно через місяць вони почнуть переходити на звичне чорно-біле пір'я. Згодом пташенята об’єднаються у невеличкі групи, які називають "ясла", за якими буде наглядати декілька дорослих птахів. Як правило, до цього часу молодняк вже виростає до розмірів батьків, але все ще активно випрошує в них їжу. Полярники зазначають, що дуже смішно спостерігати, як один з батьків намагається втекти від настирливих малюків, а ті, в свою чергу, переслідують його, щоб отримати порцію їжі.

У науковому центрі підкреслили, що на острові Галіндез домінують субантарктичні пінгвіни – нині їх налічується приблизно 4 тисячі. Зазвичай кожна пара відкладає два яйця. Українські біологи ведуть спостереження за цими птахами в рамках досліджень змін клімату, оскільки збільшення та пересування їхніх гніздових колоній на південь вважається одним з беззаперечних свідчень потепління в Антарктиці.

Як повідомляв УНІАН, нещодавно на острів Галіндез, до української полярної станції "Академік Вернадський" завітав антарктичний пінгвін. Цього птаха називають поліцейським, адже чорна тонка смужка на його підборідді нагадує ремінець на шоломі констебля.

Він почав проявляти інтерес до субантарктичних пінгвінів. Регулярно навідувався до одного з гнізд, намагаючись дістатися до його мешканців. Місцева пара активно захищала своє гніздо, і цей процес тривав кілька днів. Проте врешті-решт пінгвіни знайшли спільну мову, і "поліцейський" вирішив перейти в іншу частину острова.

#Українське незалежне інформаційне агентство #Острів #Колонія #Птах #Мінливість та зміна клімату #Науково-дослідна база "Академік Вернадський #Пінгвін #Острів Галіндез #Пташине яйце #Скеля #Полярна станція #Смугастий пінгвін #Криль. #Біолог #Дзьоб. #Хижий птах #Антарктика #Перо #Гніздо

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги