Неудачники дня: Цукерберг, Безос, Маск та їх мільярдні втрати через тарифи Трампа.

Це четверте за величиною одноденне падіння за 13-річну історію індексу мільярдерів Bloomberg і найбільше з моменту піку пандемії COVID-19.

Статки понад половини тих, хто відстежується індексом добробуту Bloomberg, впали в середньому на 3,3%. Найбільше постраждали мільярдери у США, серед яких лідирують Марк Цукерберг з Meta і Джефф Безос з Amazon.

Карлос Слім, найзаможніший громадянин Мексики, опинився у колі небагатьох мільярдерів поза межами США, які змогли уникнути наслідків нових тарифів. Після того як Мексика була виключена з переліку торгових цілей Білого дому, національна фондова біржа Bolsa піднялася на 0,5%, що призвело до зростання чистого статку Сліма приблизно на 4% до 85,5 мільярдів доларів.

Марк Цукерберг

Засновник Meta зазнав найбільших збитків у доларовому вираженні: падіння акцій соціальної медіакомпанії на 9% обійшлося її генеральному директору в 17,9 млрд доларів, або близько 9% його статків.

Meta зайняла провідну позицію в індексі Magnificent Seven, що включає акції великих технологічних компаній, з початку року до середини лютого. Протягом цього періоду компанія пережила майже місяць безперервного зростання, збільшивши свою ринкову вартість на понад 350 мільярдів доларів. Проте, після середини лютого акції зазнали падіння близько 28%.

Джефф Безос

Акції Amazon знизилися на 9%, що є найбільшим зниженням з квітня 2022 року, внаслідок чого засновник цього технологічного гіганта втратив 15,9 мільярда доларів своїх особистих активів. Власники акцій компанії спостерігають падіння більш ніж на 25% у порівнянні з максимумом, досягнутим у лютому.

Ілон Маск

Генеральний директор Tesla втратив 110 мільярдів доларів за цей рік, зокрема 11 мільярдів лише в четвер. Це стало наслідком затримок у постачаннях та його неоднозначної позиції під час президентства Трампа, що негативно вплинуло на акції виробника електромобілів.

На початку цього тижня ситуація покращилася: оскільки Tesla виготовляє більшість своїх автомобілів в США, вплив мит на компанію може виявитися менш значним порівняно з її міжнародними конкурентами. Паралельно акції компанії піднялися після новин про можливе відходження Маска від урядових обов'язків, що може дозволити йому зосередитися на Tesla. Проте в четвер курси акцій знизилися на 5,5% після оголошення про нові мита.

2 квітня Дональд Трамп оголосив про запровадження нових імпортних мит у США. Ці тарифи призвели до різкого падіння світових фондових ринків, девальвації долара США та історичного зниження цін на нафту за останні кілька місяців. Аналітики застерігають, що такі мита можуть порушити ланцюги постачання, негативно вплинути на прибутковість компаній і підштовхнути глобальну економіку до рецесії.

Індекс Доу-Джонса впав майже на 4%, що стало найбільшим одноденним процентним падінням з червня 2020 року. S&P 500 втратив майже 5%, а високотехнологічний Nasdaq знизився майже на 6%, що стало найгіршим днем у відсотковому відношенні з початку пандемії в березні 2020 року.

#Дональд Трамп #Білий дім #Капітал (економіка) #Долар США #Ілон Маск #Bloomberg L.P. #Нафта #Машина. #Мексика #Новий рік #Економіка #Імпорт #Тесла, Інк. #Amazon (компанія) #Генеральний директор #Коронавірус #Електромобіль #Джеффрі Безос #Рецесія #Найзаможніші люди світу #Мета-платформи #Марк Цукерберг #Карлос Слім #NASDAQ #Індекс S&P 500 #Корпорація

Читайте також