Не пошкодили, а знищили: Україна задіяла новий дрон для атаки на нафтопровід "Дружба", - Forbes.

Існує ймовірність, що безпілотний літальний апарат скинув вибухівку на російський нафтопереробний завод, а не просто здійснив зіткнення з ним.

У ніч на четвер або пізно ввечері середи безпілотники 14-го окремого полку України атакували насосну станцію нафтопроводу "Дружба" поблизу російсько-білоруського кордону в Брянській області. Ймовірно, атаку здійснив новий український безпілотник, пише Forbes.

"Дружба" є одним з найбільших нафтопроводів на планеті, що має важливе значення для нафтової галузі Росії. Після удару виникла пожежа, яку зафіксували супутники NASA. "З огляду на інтенсивність полум'я, можна стверджувати, що удар був вдалим", - зазначив аналітик WarTranslated з Естонії.

Протягом останніх двох років українські війська постійно здійснювали напади на російські нафтові інфраструктури, застосовуючи безпілотники-камікадзе, які вибухали під час контакту з об'єктами. Але цього разу, згідно з інформацією, опублікованою українським телеграм-каналом "Николаевский Ванек", дрони не лише вдарили по станції, а й "обрушилися на Брянську республіку".

Україна вже активно використовує адаптовані цивільні спортивні літаки для виконання бойових завдань. Наприклад, Aeroprakt A-22 здатний нести бомбу вагою до 100 кілограмів. Хоча раніше ці дрони застосовувалися переважно для атак як ударні засоби, тепер їх роль поступово трансформується.

Можливість скидання бомб надає безпілотним літальним апаратам значну перевагу. Наприклад, безпілотник A-22, якщо він завантажений вибуховими речовинами, здатен подолати лише 640 км при поверненні, тоді як його дальність під час односторонньої місії збільшується до 1300 км. Саме такі дистанції використовуються українськими силами для атак на нафтові об'єкти Росії.

Ціль у Брянській області розташовувалася всього за 40 км від кордону з Україною, тому витривалість безпілотників не була ключовим фактором. Дрони могли скинути бомби та повернутися на базу.

Проте, виклики, пов’язані з дистанційним приземленням, залишаються значною проблемою. Можливо, оператори вирішили не наражати себе на ризик і застосували стратегію дворазового удару: спочатку скинули бомби, а потім направили безпілотники на повторний обліт для влучання в ціль.

Якщо українські військові зможуть налагодити безпечне повернення дронів після виконання місії, ці апарати стануть багаторазовою зброєю. Це дозволить використовувати їх для атаки кількох цілей, що значно підвищить ефективність ударів по російській нафтовій інфраструктурі.

Згідно з інформацією, в ніч на 29 січня українські військові завдали удару по Нижегородському нафтопереробному заводу, що знаходиться у Кстово. Цей об'єкт розташований більш ніж за 800 км від зони бойових дій.

В останні тижні Україна значно посилила свої удари по нафтопереробним установкам, що належать російським агресорам. Як повідомляє Forbes, нафтопереробний завод у Кстово має потужність обробки 13 мільйонів барелів нафти щорічно.

#Природний супутник #Росія #Україна #Безпілотний літальний апарат #Лінія фронту #Нафта #Літак. #Пожежа #Брянська область #Нафтопереробний завод #Бочка (одиниця) #Естонія #Дрон #Трубопровідний транспорт #Брянськ #НАСА #Республіка #Нафтова промисловість #Кстово #Трубопровід "Дружба #Forbes (журнал) #Аеропракт

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Темп зростання реальних доходів українців значно сповільнився: які очікування на 2025 рік?
Військові сили Північної Кореї були виведені з фронтових позицій у Курській області: видання New York Times розкриває причини цього рішення.
Не пошкодили, а знищили: Україна задіяла новий дрон для атаки на нафтопровід "Дружба", - Forbes.
Теги