
Адміністрація Дональда Трампа розробляє програму, яка може стати найбільшою в історії США за масштабами депортацій, з наміром щорічно видворяти до 1 мільйона мігрантів.
Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на федеральних чиновників.
За даними джерел, радник Білого дому Стівен Міллер майже щодня координує дії з Міністерством національної безпеки США (DHS) та іншими структурами, аби реалізувати план.
Один із варіантів — це примусове повернення мігрантів, для яких вже прийняті судові рішення про депортацію (їх налічується приблизно 1,4 мільйона). Однак їх досі не вдалося депортувати, оскільки країни їхнього походження відмовляються їх приймати.
Уряд також проводить перемовини з близько 30 державами, які можуть стати "третіми країнами" — країнами, що приймуть мігрантів, які не є їхніми громадянами.
Йдеться про депортації до Мексики, Коста-Ріки, Панами, Руанди. Уряд заявив, що має намір направити туди "тисячі" нелегалів. Хоча попередні адміністрації також реалізовували подібні проєкти, нинішній план найбільш масштабний.
Додатково, сотні затриманих іммігрантів вже були відправлені до в'язниць у Сальвадорі та на військову базу США у Гуантанамо на Кубі. Однак реалізація цього плану ускладнюється юридичними бар'єрами, фінансовими витратами та втомою працівників імміграційних відомств.
Більшість із приблизно 11 мільйонів нелегальних мігрантів у США мають право на судовий розгляд, який може тривати роками. Речник Білого дому Куш Десаї заявив, що адміністрація має мандат від виборців на перегляд політики попередників, а депортація злочинців і терористів-нелегалів -- головний пріоритет.
"Вони висловлюють жарт: 'Наша ціль — досягти мільйона депортацій'. Це те, чого вони прагнуть," -- підкреслив один із колишніх посадовців.
Нагадуємо, що тарифна політика президента США Дональда Трампа може спонукати торгових партнерів Америки в Північній Америці та Європі шукати більш тісні відносини з Китаєм.
#Дональд Трамп #Європа #Білий дім #Депортація #Нелегальна імміграція #Національна безпека #Китай (регіон) #Міграція населення #Мексика #The Washington Post #Куба #Руанда #Панама #Сальвадор #Військово-морські сили США #Північна Америка #Коста-Ріка