На території, що знаходиться під контролем України, вдалося повернути 1007 дітей.

Про це в телеефірі сказала радниця-уповноважена Президента з прав дитини Дар'я Герасимчук, передає Укрінформ.

"Станом на сьогодні ми змогли повернути на територію, контрольовану Україною, 1007 дітей. Це число включає як дітей, які стали жертвами депортації та примусового переселення, так і тих, хто опинився під загрозою депортації на тимчасово окупованих територіях і був евакуйований, рятуючи їх до того, як скоєно злочин депортації, тобто до моменту їх викрадення", - зазначила Герасимчук.

Вона підкреслила, що повернення дітей, незаконно вивезених з України до Росії, є надзвичайно складним завданням, у якому беруть участь рятувальні місії, які співпрацюють з державними установами, неурядовими організаціями та різними благодійними фондами.

"Це вкрай важко, і ці місії несуть велику небезпеку. Росія продовжує всіма силами утримувати українських дітей. Проте важливо також зазначити, що наразі існують треті країни, які активно беруть участь у процесі повернення дітей", - зазначила Уповноважена з прав дитини.

Вона згадала про затверджене Спільне комюніке, яке було ухвалене в результаті Міністерської конференції з питань людського виміру Формули миру, що відбулася в Монреалі.

"Один із важливих таких пунктів, про який говорилося, це про продовження пошуку серед країн-посередників для переговорів із Російською Федерацією щодо повернення дітей додому. Але також ми вже точно можемо зазначити, що Катар, Ватикан, Південно-Африканська Республіка, Литва та Об'єднані Арабські Емірати вже взяли на себе зобов'язання щодо повернення наших українських дітей", - повідомила Герасимчук.

Вона підкреслила, що "Росія всіляко перешкоджає та ускладнює процес спостереження і пошуку українських дітей".

"Це не тільки через те, що їх постійно переміщують і приховують, а й через зміну імен, прізвищ, а іноді навіть дат народження. Діти потрапляють на незаконне усиновлення або під опіку в російських родинах, що істотно ускладнює їхній пошук. Також важливо зазначити, що міжнародні організації, зокрема МКЧХ, досі не мають доступу до тимчасових притулків, дитячих будинків, інтернатів, спеціалізованих шкіл і медичних закладів на окупованих територіях України та в Росії, де українські діти також перебувають. Не існує жодного контролю з боку міжнародних інституцій за процесом влаштування українських дітей-сиріт і тих, хто позбавлений батьківської опіки, до російських сімей. Ця інформація залишається недоступною", - зазначила Герасимчук.

Вона зауважила, що про такі випадки Україна дізнається від різних джерел, "але саме РФ не звітує жодної інформації ані, звісно, Україні, ані жодній міжнародній організації".

Тому, наголосила уповноважена з прав дитини, сказати, що існує конкретний механізм відстеження й ідентифікації цих місць перебування українських дітей, не можна, оскільки Росія усіляко цьому перешкоджає.

"В Україні зафіксовано щонайменше 19 тисяч 546 випадків, що свідчить про майже 20 тисяч незаконних депортацій або переміщень українських дітей. Ця статистика ґрунтується на даних реєстру органів, що стосуються дітей, які були депортовані або примусово переміщені внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Наразі цей реєстр переходить під управління Міністерства юстиції, і ми сподіваємося, що це дозволить ще краще систематизувати інформацію та дані, які ми маємо", - зазначила Герасимчук, відповідаючи на запитання про кількість незаконно депортованих українських дітей.

Одночасно вона підкреслила, що фактична кількість українських дітей, які зазнали депортації, може бути значно більшою, але точні дані стануть відомі лише після повернення контрольованих територій України.

Як повідомлялося, в канадському Монреалі завершилася дводенна тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру "Звільнення полонених і депортованих осіб". У заході взяли участь представники близько 70 держав та міжнародних організацій. Його організували Канада та Норвегія як співголови робочої групи з реалізації цього пункту.

Після завершення Міністерської конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі учасники ухвалили Спільне комюніке, в якому основною темою стало узгодження Монреальського зобов'язання. Це зобов'язання має на меті сприяти поверненню всіх українців, які перебувають у полоні або були депортовані.

#Росія #Укрінформ #Українці #Україна #Росіяни #Депортація #Канада #Об'єднані Арабські Емірати #Спільне (журнал) #Міжнародний комітет Червоного Хреста #Моніторинг #Організація громади #Литва #Злочин #Благодійна організація #Південна Африка #Монреаль #Ватикан #Катар #Сирота. #Норвегія

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги