
В Україні мобілізація чоловіків, яким понад 50 років, можлива. Втім, є певні особливості.
Цю інформацію озвучив адвокат Сергій Ланкін у своєму коментарі для УНІАН.
За словами експерта, чоловіків такого віку зазвичай не відправляють на передову, а намагаються залучати до роботи на тилових посадах.
Мобілізація чоловіків старше 50 років здійснюється в загальному порядку, оскільки вік для призову встановлений в межах від 25 до 60 років. Згідно з законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", особи чоловічої статі старші 50 років повинні бути зареєстровані на військовому обліку. Вони можуть отримати повістку та зобов'язані проходити медичний огляд, зокрема військово-лікарську комісію, а також мати актуальні дані військового обліку.
Експерти зазначають, що мобілізація осіб старше 50 років не відрізняється від призову інших категорій громадян, які підлягають військовій службі. Проте існує одна особливість, яка не має чіткої законодавчої регуляції, але згадується у директиві командувача Сухопутних військ, виданій у 2024 році. У цьому документі зазначено, що чоловіків у віці від 50 до 60 років, зазвичай, не залучають до служби в бойових підрозділах.
Чоловіки старше 50 років активно залучаються до роботи на тилових посадах, оскільки більшість із них вже мають певні медичні проблеми або травми. Це робить їх придатними для служби в підрозділах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також у військових навчальних закладах і логістичних підрозділах.
"На практиці я спостерігав ситуації, коли ТЦК та СП не приділяють особливої уваги чоловікам у віці 57-58 років, оскільки їхня мобілізація, як правило, не дає суттєвих результатів. Ці особи наближаються до вікового обмеження і можуть бути звільнені зі служби на основі цього або через проблеми зі здоров'ям, що трапляється досить часто," - зазначає юрист.
Якщо військовому понад 50 років, то він зможе обрати собі посаду, якщо підписуватиме контракт. Коли особу мобілізують, вона, як правило, сама посаду не обирає. Таку людину відправляють у навчальний центр, і там вже буде визначатися його спеціалізація.
Нагадаємо, адвокат з юридичної групи Primus Partners повідомляє, що патрульним наказали під час контакту з чоловіками перевіряти військово-облікові документи.
#Мобілізація #Українське незалежне інформаційне агентство #Юрист #Логістика #Адвокат. #Армія #Військовий навчальний заклад