Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив думку, що Німеччина повинна зосередити свою увагу на Сирії в найближчому майбутньому, щоб підвищити ймовірність стабільності в цьому регіоні, більше, ніж це робилося раніше.
Як повідомляє Tagesspiegel, пише "Європейська правда", про це він сказав у спілкуванні з німецькими ЗМІ.
Пісторіус вважає, що після скидання режиму Башара аль-Асада Німеччина повинна активніше брати участь у подіях, що відбуваються в Сирії, а не залишатися лише зовнішнім спостерігачем.
Він вважає, що Берліну слід відправити чіткий меседж всім учасникам, включаючи Туреччину, про те, що Німеччина прагне до стабільності в цьому регіоні та готова вкласти зусилля для досягнення цієї мети.
"Це була одна з наших помилок 12-15 років тому, коли в Європі майже ніхто не приділяв значної уваги подіям у Сирії, що фактично відкрило шлях для Путіна", - підкреслив Пісторіус.
Він закликав налагоджувати зв’язки з повстанцями угруповання Хаят Тахрір аль-Шам, які скинули режим, і підкреслив, що їхні обіцянки повинні супроводжуватися конкретними діями.
"Нам слід надати їм можливість реалізувати важливі зараз завдання, при цьому бути готовими до спільної роботи з іншими європейськими партнерами. Головне полягає у стабілізації ситуації в регіоні для забезпечення безпеки та недопущення нового підйому ІДІЛ", - зазначив Борис Пісторіус.
Він також підкреслив, що останні події в Сирії виявили ненадійність "стратегічного партнерства" з Росією для тих, хто сподівається на підтримку Кремля в якості союзника.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив думку, що Росія та Іран були співучасниками злочинів, які вчиняв повалений сирійський лідер Башар Асад, підкресливши, що його падіння продемонструвало ненадійність цих країн як партнерів.
Також після краху режиму Асада в Європі висловлювалися міркування, що так само раптово одного дня може "зламатися" влада Владіміра Путіна.
#Росія #Іран #Європа #Володимир Путін #НАТО #Німеччина #Українська правда #Сирія #Берлін #Марк Рютте #Туреччина #Башар Асад #Ісламська держава