За словами військового, цивільні чоловіки нерідко висловлюють образливі слова на адресу працівників територіальних центрів комплектування, не усвідомлюючи, що й ці люди також проходили через війну.
Військовослужбовець Олександр Бойко з позивним "Отаман", отримавши на фронті контузію та поранення, повернувся до роботи до Восьмого відділу Полтавського районного ТЦК та СП в Машівку. Воїн поки не розглядає варіант звільнення з лав ЗСУ, адже бачить, що цивільні чоловіки не дуже поспішають захищати Україну.
"Чоловіки не прагнуть приходити сюди, щоб захищати свої родини - матерів, дітей і дружин. Натомість, вони прикриваються своїми жінками. Я просто не розумію, як у них вистачає совісті! Я б так не зміг," - висловився він у бесіді з журналістами видання "Полтавщина".
В даний час "Отаману" необхідно активно взаємодіяти з військовозобов'язаними, перевіряти їхні документи та видавати повістки для уточнення інформації або проходження медичних комісій.
За словами сержанта, найбільше труднощів виникає, коли люди не усвідомлюють, що таке служба у збройних силах, внаслідок чого починають конфліктувати та висловлювати образи. Крім того, часто виникають запитання, чому він сам не бере участі у бойових діях.
"У душі така гіркота, що я боровся не лише за себе, а й за них, проливаючи кров, а вони, замість вдячності, ховаються і ще й скаржаться: 'Ми вас не просили, йдіть самі воюйте'. То йдіть самі воюйте, адже ми вже зробили своє! Якщо ти по-справжньому любиш свою родину та дітей, ти повинен їх захищати. Якби росіяни не вчиняли звірств, можливо, можна було б знайти певне розуміння в їхній позиції. Але ж вони приходять і руйнують усе навколо. Чи не усвідомлюють люди, що коли ворог дійде сюди, вже нічого не вдасться змінити?" - підкреслив військовий.
Бойко переконаний, що ворога слід знищувати якомога далі від рідного дому. Саме тому він звертається до всіх чоловіків із закликом стати на захист своєї батьківщини:
"Тоді, коли ми з хлопцями все кинули і пішли в ЗСУ, ніхто з нас не зважав на свій страх - як можна думати про особисте, коли мова про виживання країни? Якби ніхто з нас не став у стрій тоді, тут би зараз було набагато гірше і страшніше, бо ворог би докотився дуже швидко. Тому кажу кожному: та будь ти мужиком, зберися і піди виконай свій обов'язок - і перед країною, і перед рідними, і перед собою".
Як повідомляє УНІАН, в Україні відкрито гарячу лінію, яка спеціалізується на питаннях мобілізації та обліку військовозобов'язаних. Через цю лінію також можна подати скарги на діяльність територіальних центрів комплектування. Гаряча лінія пропонує оперативну та зручну інформацію щодо військової служби. Зателефонувати можна за номером 0800301937.
Водночас колишній командир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий вважає, що в Україні потрібно негайно ухвалити жорсткі законодавчі рішення щодо мобілізації. За його словами, першим рішенням має бути встановлення граничного терміну служби, другим - криміналізація ухилення від мобілізації.
#Україна #Військовозобов'язаний #Збройні сили України #Отамане! #Мобілізація #Воїн. #Військовослужбовці #Сержанте. #Полтавська область #Дикий Євген Олександрович #Батальйон "Айдар #Взвод! #Росіяни #Телефон #Командир підрозділу #Українське незалежне інформаційне агентство