Тільки 10% переселенців мають намір повернутися на батьківщину.
Приблизно 47% опитаних українських біженців у Норвегії висловлюють бажання залишитися за кордоном, навіть після завершення конфлікту з Російською Федерацією. Водночас, спостерігається зростання кількості молодих хлопців-підлітків, які прибувають з України до Норвегії.
Згідно з інформацією, що наводить VG, це підтверджують дані опитування, проведеного Управлінням з питань інтеграції та різноманітності (IMDi). Вказується, що лише 10% біженців мають намір повернутися на батьківщину.
Дослідниця Вільде Гернес з Інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) при OsloMet зазначає, що серед українців можна виявити дві основні тенденції. По-перше, ті, хто вже тривалий час проживає в Норвегії, виявляють бажання залишитися в цій скандинавській країні. По-друге, серед новоприбулих біженців є група, яка з самого початку прагне оселитися в Норвегії.
За словами Гернес, серед новоприбулих спостерігається зростання кількості молодих людей віком 16-17 років. Вона вважає, що це зумовлено тим, що з 18 років юнаки втрачають можливість виїзду з України, і їм може загрожувати мобілізація до армії.
У схожому опитуванні в січні 2023 року кожен третій український біженець казав, що хоче залишитися в Норвегії. При цьому понад половина - вагалися.
Кількість українців, які повернуться з-за кордону після закінчення війни, залежатиме від того, за яким сценарієм вона завершиться. Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи, кандидат економічних наук Олексій Позняк.
Як повідомляє El Pais, від початку повномасштабного конфлікту за межами України опинилося від шести до десяти мільйонів українців. Багато з них досі залишаються за кордоном, але українська влада активно виступає за їх повернення на батьківщину. Серед запропонованих заходів — обмеження фінансової підтримки для біженців та закриття доступу до консульських послуг для чоловіків, які підлягають мобілізації.
#Росія #Українці #Україна #Мобілізація #Біженець #Норвегія #Демографія #Старший науковий співробітник #Кандидат економічних наук #El País