Близько 50% респондентів в Україні висловлюють песимістичні погляди щодо майбутнього своєї країни, згідно з даними КМІС.

Вплив російських атак на території України. Зображення від ДСНС.

47% українців повідомили, що через 10 років вони скоріше бачать Україну зруйнованою і з великим відтоком людей, ніж процвітаючою країною у складі Євросоюзу.

Джерело: стаття "Української правди" "Як сварки із Трампом змінили українську соціологію і кому тепер вірять українці", в якій наводять результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у травні-червні

Пряма мова виконавчого директора КМІС Антона Грушецького: "Було... запитання "Як ви бачите Україну через 10 років: процвітаючою країною Євросоюзу чи зруйнованою країною з великим відтоком людей?". Ще під час опитувань у грудні 2024 року більше 57% вважало, що Україна через 10 років процвітатиме в ЄС. А уже станом на кінець травня - початок червня навпаки майже половина (було 28%, стало 47% - ред.) бачить Україну зруйнованою".

Факти: У жовтні 2022 року 88% респондентів в Україні вірили у процвітання країни, тоді як лише 5% прогнозували руйнування і еміграцію населення протягом наступних 10 років. Наразі кількість тих, хто має песимістичні погляди, збільшилася у дев'ять разів.

Згідно з представленою інфографікою, з жовтня 2022 року спостерігається поступове зниження кількості українців, які мають оптимістичні погляди. Проте, на червень, залишається значна частка тих, хто вважає, що Україна може процвітати через десять років — їхня кількість становить 43%.

Невпинний ріст негативних очікувань, за словами соціологів, можна пояснити тим, що в кінці минулого року деякі українці все ще сподівалися на те, що новообраний президент США Дональд Трамп, який щойно вступав на посаду, зможе виконати свої численні обіцянки і покласти край війні в Україні.

Проте сподівання українців не здійснилися.

"Після інавгурації Трампа, його взаємодії з Путіним, а особливо після інциденту в Овальному кабінеті з Володимиром Зеленським наприкінці лютого, надії на американського президента та його здатність завершити конфлікт з Росією остаточно розвіялись", - зазначається в матеріалі УП.

Попри це соціологи зафіксували, що українці досі проти поступок територіями і вважають, що Україна скоріше рухається до єднання, ніж до розколу.

Було зрозуміло, що після "жорсткої посадки" від Трампа, яка включала зниження підтримки та зміну риторики США щодо Росії, українці можуть пережити певний морально-психологічний спад. Проте, навіть у таких обставинах наші дослідження свідчать про те, що переважна більшість українців все ще виступає проти варіантів завершення конфлікту, які можуть розцінюватися як капітуляція.

"Незабаром ми представимо результати нашого свіжого дослідження, яке показує, що відчуття спільності дещо зросло. Приблизно 60% респондентів вважають, що Україна скоріше йде шляхом єднання, а не розділення", - зазначив Грушецький.

Дослідження проходило у травні-червні.

#Росія #Дональд Трамп #Українська мова #Українці #Україна #Володимир Путін #Володимир Зеленський #Європейський Союз #Українська правда #Інавгурація #Державна служба України з надзвичайних ситуацій #Соціологія #Київський міжнародний інститут соціології

Читайте також