Магнітні бурі: чи очікувати "штормових" явищ у вихідні – прогноз погоди.

Яку інформацію можна отримати про магнітні бурі, що відбудуться 25 і 26 січня, а також як зменшити їхній вплив на самопочуття, розкриває РБК-Україна (проєкт Styler).

Згідно з інформацією від експертів у сфері космічної погоди, 25-26 січня прогнозується посилення геомагнітної активності.

Головною причиною виникнення магнітних бур є сонячні спалахи, які супроводжуються викидами плазми у космічний простір. Коли ці потоки досягають Землі, вони взаємодіють з її магнітним полем, викликаючи геомагнітні збурення.

За попередніми прогнозами, на вихідних бурі будуть потужністю G1 (тобто, К-індекс 5). 25 січня очікується підвищення геомагнітної активності ближче до вечора, а 26 січня буря досягне піку в обідній час.

Варто також пам'ятати, що усі прогнози експертів - попередні, оскільки сонячна активність дуже мінлива і геомагнітна ситуація може змінюватися до декількох раз на добу.

Магнітні бурі впливають не лише на техніку та супутниковий зв'язок, але й на людину. Ось основні прояви, які ви можете відчути:

Головний біль, запаморочення та мігрені. Зростання геомагнітної активності може спричиняти судинні спазми.

Нестабільний настрій, підвищена дратівливість та симптоми депресії. Коливання в магнітному полі можуть впливати на синтез гормонів, які відповідають за емоційний баланс.

Безсоння. Чимало людей відзначають, що під час геомагнітних бур у них виникають труднощі зі сном.

Загострення хронічних захворювань. Особливо це стосується серцево-судинних недуг, таких як гіпертонія чи аритмія.

А також це:

Вчені провели чимало досліджень на тему магнітних бур та їх впливу на людину і частина з них підтверджує такий зв'язок. Дуже багато людей у дні магнітних бур скаржаться на погіршення самопочуття.

Одне з досліджень з'ясувало, що сильні магнітні бурі здатні впливати на біоелектричні процесі в організмі людини та викликати порушення сну, зниження працездатності, підвищення тривожності та дратівливості.

Пийте більше води. Залишайтеся зволоженими, щоб покращити кровообіг і зменшити головний біль.

Відмовтеся від кави та алкоголю. Вони можуть посилити відчуття слабкості та погіршити стан судин.

Слідкуйте за режимом сну. Лягайте спати вчасно і намагайтеся відпочивати принаймні 7-9 годин щоночі.

Уникайте перевантаження. Забезпечте собі додатковий час для відпочинку та зниження рівня стресу.

Виходьте на прогулянки. Спробуйте вдихати чисте повітря — це можуть бути прогулянки в парку або подорожі на природу. Якщо це неможливо, забезпечте свіжість у кімнатах, відкриваючи вікна.

#Супутниковий зв'язок #Голова болить. #Повітря #Спати. #Космічний простір #Депресія (психологія) #Геомагнітна буря #Сонячні явища #Магнітне поле Землі #Запаморочення. #Сонячний спалах #Космічна погода #Мігрень. #Кровоносна судина #Плазма (фізика) #Спазм #Кровообіг #Аритмія #Працездатність людини #Гіпертонія

Читайте також