
За даними Європейського космічного агентства (ЄКА), кількість космічного сміття на орбіті швидко зростає та загрожує майбутнім космічним місіям. Згідно зі звітом, уламків космічних апаратів, виведених з ладу супутників та відпрацьованих ступенів ракет вже більше, ніж активних супутників.
Цю інформацію повідомляє ScienceAlert.
Дослідники застерігають: якщо обставини залишаться незмінними, це може призвести до некерованих зіткнень. Додаткові уламки тільки збільшать обсяг космічного сміття, що ускладнить запуск ракет і зробить його ризикованим.
"Ризик колізій зростає з неймовірною швидкістю. І навіть у разі зупинки запусків, уламки все ще будуть накопичуватися, оскільки їх утворюється більше, ніж встигає згоріти в атмосфері нашої планети," -- зазначається у звіті.
Дослідники підкреслюють, що в даний час на орбіті фіксується близько 40 000 об'єктів, проте лише 11 000 із них представляють собою активні супутники. Однак, насправді їх кількість значно вища: за оцінками Європейського космічного агентства, у космосі існує:
Навіть найдрібніші частини космічного сміття здатні завдати значної шкоди Міжнародній космічній станції (МКС), телескопу Габбл та іншим супутникам.
Хоча певні етапи ракет спеціально спрямовують у атмосферу для їх згорання, цього заходу недостатньо.
Нагадаємо, міжнародна група астрономів виявила вражаюче явище: галактику, яка "зникла" всього через 700 мільйонів років після Великого вибуху.
#Природний супутник #Орбіта #Атмосфера Землі #Міжнародна космічна станція #Космічний простір #Космічне сміття #Астроном #Космічний корабель #Європейське космічне агентство #Космічний телескоп Хаббл #Великий вибух