Курс української гривні, валовий внутрішній продукт, рівень інфляції та закінчення конфлікту. Три можливих сценарії економічного розвитку України в 2025 році — макроекономічний прогноз.

NV Бізнес звернувся до провідних аналітичних груп, щоб дізнатися їхні прогнози щодо еволюції української економіки у 2025 році.

Базовий сценарій на 2024 рік, який NV Бізнес опублікував наприкінці минулого року, в цілому справдився. Райффайзен Банк вказав найточніший курс гривні до долара США на кінець року (41,1 грн/$) -- він виявився найближчим до сьогоднішнього показника (41,8 грн/$ на 23 грудня). А, наприклад, очікування щодо ВВП найближчими були у НБУ (3,6%).

Головна загроза, про яку в 2024 році говорили всі фахівці, — брак зовнішнього фінансування — не підтвердилася. Україна отримала підтримку від Сполучених Штатів та інших західних партнерів. Проте, ризик наростання бойових дій став реальністю, що змусило уряд вжити непопулярні заходи, зокрема, підвищити податкові ставки.

NV Бізнес підготував свіжий прогноз — ми провели опитування серед аналітиків стосовно очікувань щодо ВВП, курсу гривні до долара США та рівня інфляції в 2025 році.

Основною особливістю макропрогнозу цього року є те, що, хоча й дуже обережно, фахівці почали висловлювати думки про можливе припинення бойових дій у 2025 році. Це, ймовірно, пов’язано з потенційним поверненням Дональда Трампа до влади в США. Він обіцяв завершити конфлікт між Росією та Україною всього за 24 години, одразу після своєї інавгурації 20 січня.

У своєму останньому меморандумі Міжнародний валютний фонд переглянув песимістичний сценарій для України, вказуючи на можливість тривалої та жорстокої війни до середини 2026 року. Якщо цей прогноз буде вірним, економічний вплив виявиться набагато серйознішим, ніж у базовому варіанті, який передбачає завершення конфлікту в IV кварталі 2025 року.

#Росія #Дональд Трамп #Національний банк України #Українська гривня #Податок #Бойові дії #Інавгурація #Валовий внутрішній продукт #Інфляція #Міжнародний валютний фонд #Економіка України

Читайте також