Королева Вікторія: життєвий шлях і романтичні переживання

Народження майбутньої королеви

Олександрина Вікторія з'явилася на світ 24 травня 1819 року, будучи дочкою Едуарда, герцога Кентського, який був четвертим сином короля Георга III. Обидва їх покинули цей світ у 1980 році. Вікторія, єдина дитина своїх батьків, виховувалася під строгим наглядом своєї матері, Вікторії Саксен-Кобург-Заальфельдської, яка була німкенею. Хоча дівчинка не була призначена на трон, її мати старанно готувала її до майбутньої королівської ролі.

З юних років принцеса раз у раз займалася навчанням: багато читала, вивчала іноземні мови (французьку, німецьку, італійську і латину, але вдома говорила тільки англійською) і дотримувалася правил, запроваджених її деспотичною матір'ю. До заміжжя Вікторія мала спати тільки в спальні зі своєю матір'ю, їй не дозволялося розмовляти з незнайомими людьми і плакати на публіці. Єдиною відрадою для дівчинки був її собака -- спанієль на прізвисько Деш. Але і на ігри з ним дівчинці приділялося дуже мало часу.

Після свого народження Вікторія займала п'яту позицію в черзі на трон, слідуючи за батьком і трьома його старшими братами: принцом-регентом Георгом, принцом Уельським, герцогом Йоркським та герцогом Кларенсом, який згодом став королем Вільгельмом IV. Обидві законні дочки Вільгельма IV, принцеси Шарлотта та Єлизавета, померли в ранньому віці, внаслідок чого британський престол успадкувала його племінниця Вікторія. Вільгельм IV зійшов на трон у віці майже 65 років, ставши найстарішим монархом Великобританії на момент свого коронування. Коли він помер, принцеса Вікторія лише досягла 18-річного віку. Цей момент став поворотним у її житті, адже з цього часу почалися численні позитивні зміни. Першим кроком нової королеви стало переїзд з кімнати матері до власного помешкання.

Знайомство з майбутнім чоловіком та стрімке весілля.

Перше знайомство між принцесою Вікторією та принцом Альбертом відбулося за рік до того, як майбутня королева зайняла трон. У 1836 році дядько Вікторії, король Бельгії Леопольд, вирішив представити племінницю своєму племіннику Альберту Саксен-Кобург Готському. Батьки Вікторії та Альберта були братом і сестрою короля Леопольда. Дядько мав намір організувати союз між ними, і йому в цьому допомогла мати принцеси. Саме вона організувала прийом, на якому були присутні різні гості, серед яких був і Альберт. Проте король Вільгельм VI не вважав Альберта підходящим претендентом на руку принцеси і планував видати Вікторію заміж за Олександра Нідерландського, другого сина принца Оранського. Принцеса Вікторія усвідомлювала, що родина підбирає їй гідного партнера, і спокійно ставилася до цього "параду наречених". Але після зустрічі з Альбертом вона більше не хотіла розглядати інших кандидатів.

Якщо вірити записам у щоденнику принцеси, вона описала їхню першу зустріч такими словами: "Альберт надзвичайно привабливий, його волосся має той самий відтінок, що і моє, а великі блакитні очі, чудовий ніс і милий рот з гарними зубами роблять його ще більш привабливим. Проте справжня магія полягає у виразі його обличчя, яке є найнезабутнішим". У тому ж щоденнику, 17-річна принцеса також висловила подяку своєму дядькові Леопольду за організацію цієї важливої зустрічі з Альбертом. Але в той час, у 1836 році, про весілля, звичайно, мова не йшла.

Шлюб на основі угоди та вічне кохання.

Вікторія зійшла на трон Великої Британії в 1837 році, а її коронація відбулася 28 червня 1838 року. На момент вступу на престол їй було всього 19 років, і вона залишалася незаміжньою, змушена жити під одним дахом з матір'ю. Королева Вікторія стала першою, хто обрав Букінгемський палац своєю резиденцією. Проте навіть у розкішному палаці близькість до матері завдавала їй душевного болю. Тому Вікторія вирішила, що шлюб міг би стати вдалим виходом, і згадала про принца Альберта. У жовтні 1839 року він відвідав її у Віндзорі, і між ними виникла сильна симпатія. Лише через п’ять днів після зустрічі Вікторія зробила Альберту пропозицію, на яку він охоче відповів згодою. Їхнє весілля відбулося 10 лютого 1840 року в капелі Сент-Джеймського палацу в Лондоні. У свою першу шлюбну ніч королева записала в щоденнику: "Його любов наповнила мене неймовірним щастям, яке я ніколи не сподівалася відчути!". Згодом стало очевидно, що шлюб, спочатку задуманий як союз «за розрахунком», перетворився на справжнє щастя та кохання всього її життя. Це не просто слова, адже, коли принц Альберт помер від черевного тифу в грудні 1861 року, королева, спустошена горем, одягнула чорне і залишалася в жалобі до кінця своїх днів. Через свій відлюдний стиль життя її почали називати "віндзорською вдовою".

У шлюбі королеви Вікторії та її чоловіка принца Альберта з’явилося дев’ятеро дітей, однак вона не приховувала свого негативного ставлення до них. Вікторія відчувала огиду до вагітності, не могла терпіти грудне вигодовування, і, ймовірно, переживала труднощі з психічним здоров’ям через численні вагітності та пологи. Особливо жорстокі почуття вона мала до свого старшого сина, принца Уельського Едварда, оскільки звинувачувала його у смерті свого чоловіка. В день, коли стан принца Альберта різко погіршився, він якраз вирушав до Кембриджа, щоб обговорити з сином чутки про його романтичні зв’язки.

Незважаючи на те, що все життя (40 років) Вікторія носила чорний одяг, вона заповідала поховати її в білій сукні і весільній вуалі. Ще 1897 року Вікторія написала інструкції до свого похорону, який повинен був бути військовими, як належить дочці солдата та очільниці армії. Все виконали беззастережно. Церемонія похорону відбулася 2 лютого у капелі святого Георгія, і через два дні її поховали поряд з Альбертом у Фрогморському мавзолеї Великого Віндзорського парку.

Также ознакомьтесь с:

#Солдате! #Шлюб #Історія #Лондон #Сполучене Королівство #Весілля #Святий Георгій #Англійська мова #Бельгія #Букінгемський палац #Король #Пологи #Єлизавета II #Дюк. #Королева Вікторія #Італійська мова #Латинська мова #Німецька мова #Принц #Монарх #Французька мова #Принц Уельський #Вільгельм IV, король Великої Британії #Альберт, принц-консорт #Георг ІІІ, король Великої Британії #Альберта #Вікторія, кронпринцеса Швеції #Леопольд I Бельгійський #Деспотизм #Віндзор #Черевний тиф #Кембридж #Мавзолей

Читайте також