Конституційний суд Південної Кореї підтвердив рішення про імпічмент президента, що призвело до його звільнення з займаної посади.

Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.

Як було повідомлено, рішення, оголошене виконуючим обов'язки голови суду Мун Хьон Пе під час прямої трансляції, стало чинним одразу. Згідно з цим вердиктом, країна зобов'язана організувати дострокові президентські вибори протягом 60 днів, і, ймовірно, вони відбудуться 3 червня.

Суд визнав, що Юн Сок Йоль порушив закон, коли оголосив воєнний стан та підписав відповідний указ, а також наказав ввести війська до Національних зборів та намагався затримати політиків.

Сам Юн не присутній на судовому засіданні, де було оголошено рішення.

Виконувач обов'язків президента і прем'єр-міністра Хан Дак Су в своєму зверненні до народу запевнив, що докладе всіх зусиль для організації майбутніх виборів, аби забезпечити безперешкодний перехід до нової адміністрації.

Керівна політична сила "Сила народу" оголосила, що "з покорою визнає" вердикт суду, в той час як провідна опозиційна Демократична партія відзначила його як "тріумф народу".

За інформацією Укрінформ, прокуратура Сеула 26 січня оголосила офіційні звинувачення президенту Юн Сок Йолю, якого затримали за підозрою у спробі державного перевороту через його рішення про введення воєнного стану в країні у грудні минулого року. Після цього Національна асамблея ухвалила рішення про імпічмент Юна, і тепер Конституційний суд має визначити, чи повернути його на посаду, чи остаточно усунути від влади.

8 березня суд ухвалив рішення про звільнення з-під варти колишнього президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, який був відсторонений від посади. Це сталося через 52 дні після його арешту за підозрою в спробі підбурювання до заколоту, пов'язаній з невдалою спробою ввести воєнний стан у грудні.

#Демократична партія (США) #Укрінформ #Президент (державна посада) #Воєнний стан #2014 Президентські вибори в Україні #Прем'єр-міністр #Південна Корея #Сеул #Опозиція (політика) #Рішення суду #Імпічмент #Округ Сок, штат Вісконсін #Національна асамблея Франції #Державний переворот #Конституційний Суд України

Читайте також