
В інтерв'ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії командувач Військово-морських сил України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа, повідомив, що наразі Україна здобула перемогу на морі та має повну перевагу.
"Це означає, що противник не може наблизитися до наших берегів, що гарантує безпеку цивільного судноплавства. Проте, супротивник має можливості та зброю, здатну атакувати цивільні об'єкти і судна, як в портах, так і під час морських переходів. Отже, небезпека все ще існує", - підкреслив він.
Неїжпапа сказав, що перед початком повномасштабного вторгнення РФ українські сили "зустрічали противника біля свого берега".
"Безумовно, перед початком широкомасштабної агресії ми усвідомлювали, що наші сили та ресурси не дозволять нам вийти в море, зайняти позиції під Севастополем та вести бої поблизу ворожих берегів. Тоді ми зустрічали ворога біля власного узбережжя. Наразі ж ми вже зустрічаємо його неподалік від його ж берегів. Ось така суттєва зміна за три роки війни. Це, якщо коротко, основна суть", - зазначив командувач ВМС.
На його думку, самовпевненість супротивника стала ключовим чинником, що дозволив ВМС отримати перевагу на водах.
На мою думку, ключовим фактором стала самовпевненість супротивника. Багато хто стверджує, що в Україні немає флоту, тому і не варто на нього звертати увагу. Це була перша помилка противника, і тепер він усвідомлює, яку серйозну помилку зробив. Він не вірив, що Україна може мати берегові ракетні системи, здатні вражати ворога, і не уявляв, що існують морські дрони-камікадзе. Саме ця самовпевненість та його прорахунки дозволили нам зменшити загрози з боку ворога. Зараз він вже не робить такі помилки і ховається в Новоросійську, - зазначив Неїжпапа.
Також, за його словами, українські сили змогли досягти успіху у знищенні російського Чорноморського флоту завдяки використанню власних озброєнь та інноваційних рішень.
"Звісно, що тоді (на початку широкомасштабного вторгнення РФ - ред.) ми могли працювати тільки тими засобами, які мали на той час. І тут зіграло роль, в першу чергу, це ракетна програма, ракетний комплекс "Нептун", який всі розуміють і знають, що це. Потім наші інноваційні ідеї провідних людей, не тільки флотських людей, це хлопці зі Служби безпеки, Головного управління розвідки, формування безпілотних систем, морських безекіпажних систем, які зробили дуже серйозний внесок, один із дуже вагомих внесків у війні на морі. Все це розвивається. Ми розвиваємо технології боротьби на морі, а противник розвиває протидію звісно всім цим силам і засобам", - сказав командувач ВМС.
У листопаді 2022 року британська розвідка повідомила, що з 24 лютого 2022 року українські військові знищили або зазнали пошкоджень більше ніж 25% російських військових суден, які перебували в Чорному морі.
Британська розвідка підкреслює, що, незважаючи на обмеження Чорноморського флоту Росії лише східною частиною Чорного моря, він все ще має можливість завдавати віддалені удари по українській території, підтримуючи свої сухопутні операції.
У червні минулого року Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, зазначив, що Росія приховує великі кораблі та носії "Калібрів", проте "полювання має тривати".
#Росія #Україна #Порт #Міністерство оборони (Україна) #Корабель #Чорноморський флот #Чорне море #Новоросійськ #Ворожий комбатант #Військові #Радіо «Свобода» #Сполучене Королівство #Військова розвідка #Озброєння #Військовий корабель #Головне управління розвідки (Україна) #Севастополь #Військово-Морські Сили Збройних Сил України #Агресивна війна #Крим.Реалії #Військово-морський флот #Чорноморський флот ВМФ СРСР #Віце-адмірал