
Травень - "найгарячіший" місяць для дачників, коли у них найбільше роботи на ділянці. Час сіяти насіння і пересаджувати розсаду, доглядати за садом, а також починати боротьбу з бур'янами і шкідниками. Це дуже відповідальний період - якщо щось забути, то потім не надолужите.
Вже з давніх часів людство звертало увагу на те, як Місяць впливає на здоров'я рослин. Для того щоб висаджені культури швидко адаптувалися і приносили багатий урожай, рекомендується користуватися місячним посівним календарем. Він допоможе визначити найбільш сприятливі дні для посіву і попередить про небажані, безплідні дати.
Календар садівника формується на основі місячних фаз та кількості днів у місяці. Серед садівників побутує думка, що в період зростаючого Місяця слід висаджувати рослини, які плодоносять над поверхнею, тоді як у фазі спадного Місяця - коренеплоди.
Найбільш вдалими для сівби днями в травні є 1-3, 6-8, 10, 16, 21-22 та 29-30.
Неврожайні дні: 4, 11-13, 15, 19, 23, а також 26-27 числа.
Останній місяць весни досить теплий, щоб садити рослини у відкритий ґрунт. З овочів це цибуля, морква, кукурудза, квасоля, огірки, редис, диня, буряк і, звісно ж, картопля. Із зелені - петрушка, кріп, мангольд, черемша, рукола, листовий салат. У саду можна садити будь-які плодові саджанці.
Посівний календар на травень рекомендує вибирати для посіву такі дати:
Окрім днів, важливо звертати увагу на погодні умови. Якщо синоптики прогнозують заморозки, доцільніше відкласти процес посіву.
У травні є безліч справ для городників. Окрім висіву овочів, розгляньте й інші важливі завдання:
Раніше ми також розповідали, що посадити на городі до кінця травня, якщо не встигли на початку місяця.
#Овочевий #Посівний матеріал #Завод #Сад #Ґрунт #Allium #Огірок #Коренеплід #Бета (рослина) #Врожайність сільськогосподарських культур #Кріп. #Морквина. #Ерука садова #Бур'ян. #Цибуля ведмежа #Cucumis melo #Петроселін #Phaseolus #Мангольд. #Редиска