У вівторок у всіх 50 штатах зібралися колегії виборників, щоб обрати Дональда Трампа 47-м президентом Сполучених Штатів, який переміг віцепрезидентку Камалу Гарріс 312 голосами проти 226.
Згідно з повідомленням, яке наводить "Європейська правда", інформацію передала The Washington Post.
Збори відбулися без будь-яких ексцесів, на відміну від ситуації чотирирічної давності, коли альтернативні виборці Трампа зібралися в семи штатах, де він зазнав поразки, а губернатори підтвердили результати на користь Джо Байдена.
Відповідно до федеральних норм, цього року штатам було доручено підтвердити свої результати до 11 грудня, встановивши, за якого кандидата проголосують виборці в перший вівторок після другої середи грудня.
Після цього делегати зобов'язані надіслати сертифікати своїх голосувань до Вашингтона, що стане завершальним етапом у визначенні виборчих результатів: спільним засіданням Конгресу 6 січня.
Державні та федеральні органи влади витратили кілька місяців на розробку посилених заходів безпеки під час зборів виборників і спільного засідання. Це стало відповіддю на протести, які виникли після перемоги Байдена чотири роки тому в таких штатах, як Аризона, Джорджія, Мічиган, Невада, Нью-Мексико, Пенсильванія та Вісконсин.
Цього тижня кілька штатів оголосили, що деякі з цих заходів стали зайвими після перемоги Трампа, яку Гарріс не оспорювала.
Хоча цього разу Трамп здобув впевнену перемогу в колегії виборців та випередив Гарріс у загальному голосуванні більш ніж на 2 мільйони голосів, його частка в народному голосуванні, враховуючи голоси третіх кандидатів, трохи не досягла більшості і склала 49,9%, за інформацією, зібраною агентством Associated Press.
Колегія виборників є особливістю американської політичної системи, яка відрізняється від традиційного прямого голосування для обрання президента. Замість цього, кандидати або їхні політичні партії призначають виборників, які збираються тільки в разі перемоги свого кандидата в даному штаті, коли виборці голосують за цих представників. У двох штатах, Мен і Небраска, голоси виборців розподіляються за округами Конгресу, а не на основі загальних результатів голосування по всьому штату.
Нагадаємо, обраний президент США Дональд Трамп не виключив, що Володимир Зеленський може бути присутній на його інавгурації 20 січня 2025 року.
ЗМІ раніше довідались, що команда обраного президента США передала запрошення лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, але той, за інформацією ЗМІ, відмовився.
Телеканал CNN також інформував, що серед гостей буде прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні.
#Дональд Трамп #Небраска #Арізона #Вісконсин #Мічиган #Невада #Джорджія (штат США) #Пенсильванія #Володимир Зеленський #Ассошіейтед Прес #Демократія #Джо Байден #CNN #Китай #Вашингтон, округ Колумбія #Українська правда #The Washington Post #Губернатор #Кабінет міністрів США #Інавгурація #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Виборча колегія Сполучених Штатів Америки #Нью-Мексико