Майбутнє європейської безпеки залежить від того, наскільки швидко Євросоюз зможе створити нову архітектуру в цій сфері. Ключову роль у ній гратиме Україна, адже наша армія уже пройшла випробування війною.
Виступаючи на конференції "Готовність 2030: нові рамки для європейського партнерства України", яка була організована політичною групою Європейської народної партії, єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс оголосив важливу заяву. Інформацію про це повідомляє агентство "Укрінформ".
Політик підкреслив, що в даний час в Європі існують дві армії, які пройшли через бойові дії і мають значні запаси дронів. Одна з цих армій представляє Україну, що бореться за своє виживання і безпеку Європи, в той час як інша належить агресивній державі Росії.
"Я хочу підкреслити, що коли Америка починає зменшувати свою присутність в Європі, а росіяни готуються до можливого нападу, наша безпека, а також безпека Європи, залежить від того, наскільки оперативно ми зможемо створити нову систему безпеки. У цій системі Україна, із своєю армією, яка пройшла через бойові випробування, та з найсучаснішою оборонною промисловістю, стане ключовим елементом," - зазначив Кубілюс.
Як зазначив європейський комісар, його основною метою є розробка нової архітектури безпеки для Європи та створення справжнього Оборонного союзу в межах ЄС. Він підкреслює, що без участі України Європа не зможе успішно реалізувати цю концепцію Оборонного союзу.
Саме з цієї причини Європейський Союз виявляє найбільшу зацікавленість у спільному старті цієї роботи з Україною. Для успішної реалізації цього необхідно пришвидшити політичний процес інтеграції України, підкреслив представник Єврокомісії.
"Але до того, як ми створимо цю нову безпекову архітектуру з Україною як її складовою частиною, нам необхідно забезпечити оборону України сьогодні. Ми готові, принаймні в НАТО це обговорюють, - витрачати 3,5% від ВВП на нашу власну оборону кожного року. Але ми витрачаємо менше 0,1% від нашого ВВП, щоб допомагати Україні в її обороні. Щось тут є хибним у цих цифрах, або щось не так з нашою військовою логікою. Ми маємо всі можливості, щоб змінити такі цифри, зокрема, за допомогою положень програми SAFE", - зазначив він.
Як вже повідомляло OBOZ.UA, США планують зменшити чисельність своїх військових в Європі. Обговорення цього питання з європейськими партнерами в Вашингтоні розпочнеться пізніше в цьому році.
#Росія #Політик #Укрінформ #Україна #Росіяни #Європа #Армія США #Сполучені Штати #Європейський Союз #НАТО #Європейська комісія #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Архітектура #Європейський парламент #Валовий внутрішній продукт #Арсенал #Промисловість (виробництво) #Європейська народна партія #Європейський комісар