Тайконавти Китаю 9 годин і 6 хвилин провели у відкритому космосі. На сьогодні це абсолютний рекорд поза корабельної діяльності (EVA).
Китайські тайконавти були за межами космічної станції Tiangong з пізнього вечора понеділка (16 грудня) до ранку вівторка (17 грудня). 48-річний Цай Сюйчже та 34-річний Сонг Ліндун, які входять до складу місії "Шеньчжоу-19", записали свої імена в історію космічних польотів, пише Space.com.
Цей вихід у відкритий космос став дебютним для місії "Шеньчжоу-19", яка досягла орбітальної лабораторії Tiangong 29 жовтня і планує залишитися там протягом шести місяців.
Під час дев'ятигодинного EVA Цай і Сонг разом із членкинею екіпажу Ван Хаозе, яка залишилася на космічній станції, "тісно співпрацювали та за підтримки роботизованої руки й наземних наукових дослідників, завершили встановлення пристрою захисту космічної станції від космічного сміття, здійснили перевірку поза транспортного обладнання, а також зробили й інші завдання", - повідомили представники китайської служби Manned Space Engineering Office (CMSEO).
"Діяльність поза межами космічного корабля виявилася цілковитим тріумфом," - зазначили представники CMSEO, підкресливши, що 34-річний Сон "став першим тайконавтом Китаю, який народився в 1990-х роках і виконував роботи поза кораблем".
За даними NASA, китайські тайконавти побили попередній рекорд тривалості поза корабельної активності (EVA) на 10 хвилин. Астронавти NASA Джеймс Восс і Сьюзан Хелмс в березні 2001 провели біля Міжнародної космічної станції 8 годин і 56 хвилин.
Раніше OBOZ.UA писав, що Китай запустив на орбіту корабель "Шеньчжоу-19".
#Орбіта #Китай (регіон) #Екіпаж #Міжнародна космічна станція #Екстравегетативна активність #НАСА #Космічний простір #Сьюзен Гелмс #Джеймс С. Фосс #Космічне сміття #Астронавт