
Йдеться про двигуни до ударних дронів Garpiya-A1.
Китай приховано постачає двигуни до Росії через фіктивні компанії, які працюють під виглядом "промислових холодильників", щоб обійти західні санкції в разі їх виявлення. Цю інформацію виклало агентство Reuters, посилаючись на дані трьох європейських безпекових офіційних осіб та відповідні документи.
Згідно з їхньою інформацією, ці поставки сприяли зростанню виробництва ударних дронів Garpiya-A1 російською компанією IEMZ Kupol, незважаючи на санкції, накладені США та ЄС у жовтні, які мали на меті перервати ланцюги постачань компанії.
Зокрема, внутрішній документ компанії Kupol підтверджує укладення угоди з Міністерством оборони Росії щодо виготовлення понад 6 тисяч безпілотників Garpiya цього року, в той час як у 2024 році планується випустити лише 2000 одиниць. У документі зазначається, що до квітня вже було поставлено більше 1500 таких апаратів.
"Дрони дальнього радіуса дії використовуються для атак на цивільні та військові цілі в глибині української території, причому Росія використовує близько 500 таких дронів на місяць", - повідомило українське військове розвідувальне управління в заяві для Reuters.
У своїй заяві для Reuters Міністерство закордонних справ Китаю підкреслило, що не має інформації про експорт комплектуючих для Garpiya, а також що здійснює контроль за продажем товарів подвійного призначення за межі країни відповідно до своїх законодавчих норм та міжнародних зобов'язань.
"Китай постійно виступає проти односторонніх санкцій, які не базуються на міжнародному праві та не отримали схвалення Ради Безпеки ООН," - зазначили у своєму повідомленні.
Раніше постійний представник США при НАТО Меттью Вітакер закликав покарати Китай за допомогу РФ у війні проти України. За його словами, Китай прорахувався, вирішивши допомогти РФ. Він закликав покарати Пекін за те, що він допомагає Москві вбивати українців.
"На мою думку, їх слід залучити до відповідальності за фінансування цих вбивств, що мають місце на українських полях бою", - підкреслив Вітакер.
ЗМІ також інформували, що Європейський Союз уперше запровадив санкції проти двох китайських банків через їхню співпрацю з Росією. У повідомленні йдеться про те, що в рамках 18-го пакету санкцій до чорного списку потрапили два регіональні фінансові установи з міст, які знаходяться поблизу російсько-китайського кордону. Це — Сільський комерційний банк Суйфенхе та Сільський комерційний банк Хейхе.
#Росія #Українці #Безпілотний літальний апарат #Документ #Європейський Союз #НАТО #Китай (регіон) #Reuters #Міністерство закордонних справ #Пекін #Міністерство оборони (Росія) #Москва #Законодавство #Банк #Експорт #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй #Міжнародне право #Дрон #Двигун