
Ілюстрація реакторів у Тайшані, взята з Вікіпедії.
Державна рада Китаю дала зелене світло для зведення десяти нових ядерних реакторів, акцентуючи увагу на значущості атомної енергетики у переході країни до екологічно чистих джерел енергії.
Источник: Bloomberg
Деталі: У матеріалі Bloomberg йдеться про те, що Китай уже четвертий рік поспіль схвалює будівництво щонайменше 10 нових атомних реакторів.
Прогнозується, що до завершення цього десятиліття країна обійде США і займе позицію світового лідера у сфері виробництва ядерної енергії. Згідно з інформацією місцевого видання The Paper, будівництво десяти нових реакторів вимагатиме близько 200 мільярдів юанів (орієнтовно 27 мільярдів доларів).
Компанія China General Nuclear Power Corp. планує звести чотири реактори на своїх об'єктах у Фанченьгані та Тайшані. Додатково, по два реактори будуть побудовані China National Nuclear Corp., State Power Investment Corp. та China Huaneng Group Co.
За прогнозами, до кінця 2025 року ядерна енергетика Китаю зросте до 65 гігаватів потужності - проти менше ніж 60 гігаватів минулого року. А до 2040 року цей показник має сягнути 200 гігаватів, що становитиме близько 10% всієї електроенергії країни, згідно зі звітом Асоціації ядерної енергії Китаю.
У Bloomberg підкреслили, що для реалізації своїх амбітних цілей Китаю необхідно здійснювати контроль за витратами. Ціна одного нового реактора становить 2,7 мільярда доларів, що значно нижче, ніж у Сполучених Штатах чи Європі, де проєкти часто затягуються та стають дорожчими.
Однією з ключових переваг Китаю є те, що його державні банки пропонують компаніям, які займаються будівництвом атомних електростанцій, пільгові кредити. Це суттєво знижує витрати вже на стадії зведення об'єктів.
#Європа #Китай #Китай (регіон) #Bloomberg L.P. #Енергія #Банк #Електрична енергія #Ядерний реактор #Атомна енергія #Атомна енергетика #China Huaneng Group