Згідно з даними ISW, число призовників у Росії або дорівнює, або менше за кількість втрат у війні з Україною.

Згідно з інформацією Інституту вивчення війни (ISW), щомісячний набір до російських збройних сил, ймовірно, відповідає або навіть зменшує кількість особового складу, необхідного для компенсації щомісячних втрат Росії у конфлікті з Україною в співвідношенні один до одного.

Первинне джерело: ISW

Деталі: Аналітики відзначають, що російські чиновники продовжують виправдовувати рішення Кремля не проводити примусовий призов до резерву в цей час, незважаючи на ознаки того, що російська армія намагається набрати достатню кількість нових кадрів, щоб замістити високі втрати.

Голова Комітету з оборони Державної думи Росії Андрій Картаполов висловив думку 4 лютого, що Росії не слід ініціювати ще один частковий примусовий призов у резерв, оскільки, на його думку, країна нині має "перевагу на фронті".

Член Комітету з оборони Держдуми Віктор Соболєв зазначив, що близько 740 000 осіб уклали контракти на військову службу в армії Росії, ймовірно, з моменту початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. Він також висловив думку, що мобілізація "лише ускладнить ситуацію", оскільки на фронт будуть відправлені люди без попереднього військового досвіду чи спеціальних навичок.

Перший заступник голови Комітету Держдуми з оборонних питань Андрій Красов висловив думку, що мобілізація в даний момент не є необхідною, оскільки, за його словами, російські військові комісари успішно здійснюють набір нових кадрів.

Експерти вважають, що депутати російської Думи намагаються запевнити, що наявні показники призову в Росії є достатніми для того, аби заспокоїти занепокоєння громадян щодо можливого нового часткового призову до резерву, який викликає значний опір.

Проте, як зазначено в звіті, російські збройні сили можуть стикатися з проблемами у залученні необхідної кількості нових рекрутів.

Згідно з отриманою інформацією наприкінці 2024 року та в січні 2025 року, ISW повідомив, що щомісячний призов до російських збройних сил, ймовірно, відповідає або навіть перевищує число, необхідне для компенсації щомісячних втрат, які Росія зазнає.

ISW також отримав повідомлення про те, що окремі російські суб'єкти федерації не можуть виконати свої щомісячні квоти на призов, оскільки громадяни менш охоче йдуть воювати добровольцями".

Деталі: 3 лютого Міністерство оборони Росії запропонувало проєкт поправок, які передбачають зміну класифікації певних захворювань, хвороб і розладів у військовослужбовців, які проходять строкову службу, а також у тих, хто укладає контракти на проходження служби за призовом.

Міністерство оборони Росії висунуло пропозицію змінити класифікацію таких хвороб, як сифіліс, гіпертонічна хвороба, атрофічні розлади ЦНС, шкірні захворювання, шизофренія, психоз та афективні розлади, а також інші медичні проблеми, на менш серйозні недуги, які не перешкоджають проходженню військової служби.

Ключові висновки ISW за 4 лютого:

#Росія #Інститут дослідження війни #Україна #Мобілізація #Військовослужбовці #Сили військового резерву #Міністерство оборони (Росія) #Московський Кремль #Імператорська російська армія #Центральна нервова система #Хвороба #Гіпертонія #Державна Дума #Сифіліс #Шизофренія

Читайте також