Канцлер Австрії просуває реформування системи надання притулку в Європейському Союзі.

Канцлер Австрії Крістіан Штокер виступає за реформування правил надання притулку в Європейському Союзі, оскільки його адміністрація зазнає посиленого тиску з боку ультраправої Партії свободи (FPÖ), яка здобула перемогу на парламентських виборах у минулому році.

Цю інформацію він озвучив у розмові з журналістами Financial Times, повідомляє "Європейська правда".

Штокер, голова правоцентристської Народної партії (ÖVP), зазначив, що європейські закони щодо надання притулку "вже не відповідають" своїм первісним цілям.

Австрія входить до числа "зростаючої кількості країн, які серйозно займаються цим питанням [реформування системи надання притулку в ЄС]. Ми всі згодні, що чинні закони вже не відповідають своїм первісним цілям", зазначив Штокер.

Під час виборів минулого року FPÖ здобула найбільше голосів, проте все ще не входить до складу уряду.

Правозахисні організації вказують на те, що австрійський уряд перебільшує масштаби міграційних викликів, намагаючись виправдати жорсткі заходи, включаючи обмеження на возз'єднання сімей. Нещодавно Міжнародна організація з міграції (МОМ), УВКБ ООН і ЮНІСЕФ висловили спільне занепокоєння через призупинення Віднем процесу возз'єднання сімей для шукачів притулку, підкреслюючи можливі порушення прав дітей.

Штокер, який раніше висловлювався проти лідера FPÖ Герберта Кікля, називаючи його загрозою для демократії та національної безпеки, тепер проголошує, що основні політичні сили повинні взаємодіяти з ультраправими на власних умовах. Його також піддають критиці за спроби створити уряд у співпраці з ультраправими після невдалих переговорів із центристськими партіями.

Раніше дев'ять європейських керівників виступили з ініціативою переглянути інтерпретацію Європейської конвенції з прав людини, щоб полегшити процес депортації мігрантів, які вчинили правопорушення.

У березні 2025 року польський уряд прийняв рішення посилити контроль на кордоні з Білоруссю у відповідь на зростаючий міграційний тиск, а також запровадив обмеження щодо можливості подання заяв на міжнародний захист.

Нещодавно Литва звернулася до Міжнародного суду ООН з позовом проти Білорусі, звинувативши сусідню країну у створенні нестабільності в Європейському Союзі через організацію нелегального перетину кордонів.

#Демократія #Європейський Союз #Депортація #Українська правда #Міграція населення #Білорусь #Литва #Злочин #Австрія #Канцлер Австрії #Відень #ЮНІСЕФ #Ультраправа політика #Репресії #Європейська конвенція з прав людини #Австрійська партія свободи #Міжнародна організація з міграції #Австрійська народна партія #Міжнародний суд ООН #Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Читайте також