ISW: Розташування "Орєшніка" в Білорусі не підвищує загрози атак на Україну або держави НАТО.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), розміщення системи "Орєшнік" у Білорусі не збільшує ризиків завдання ударів балістичних ракет середньої дальності по Україні або країнах НАТО.

Джерело: ISW

Дослівно: "Кремль продовжує просувати свої стратегічні зусилля з де-факто анексії Білорусі та подальшого розширення російської військової присутності в Білорусі в рамках Союзної держави".

Деталі: Володимир Путін, лідер Росії, та Олександр Лукашенко, самопроголошений президент Білорусі, уклали нову угоду про забезпечення безпеки в рамках Союзної держави на засіданні Вищої державної ради, яке відбулося в Мінську 6 грудня.

Лукашенко відкрито звернувся до Путіна з проханням про розміщення в Білорусі балістичних ракет системи "Орєшнік", за умови, що військово-політичне керівництво Білорусі визначить цілі для системи у разі, якщо ракета коли-небудь буде запущена з білоруської території.

Путін відреагував на звернення Лукашенка, підкресливши, що Росія має можливість розгорнути системи "Орєшнік" на території Білорусі до середини 2025 року.

Путін підкреслив, що нова угода в сфері безпеки надає можливість Росії та Білорусі застосовувати "усі доступні ресурси і засоби" відповідно до їхніх зобов'язань щодо взаємної оборони.

Цитата: "Розміщення балістичних ракет "Орєшнік" у Білорусі ще більше посилить військову присутність Росії на території цієї країни та підтримає реалізацію тривалих стратегічних планів Кремля, які мають на меті підірвати білоруський суверенітет і фактично анексувати Білорусь у межах Союзної держави".

У звіті йдеться про те, що Росія та Білорусь уклали ще 10 документів, що стосуються Союзної держави. Серед підписаних документів – концепція безпеки Союзної держави, рішення про єдині правила захисту прав споживачів, а також постанови, які стосуються спільних зусиль у боротьбі з контрабандою та угода щодо створення єдиного ринку електроенергії.

Лукашенко, ймовірно, прагне зберегти незалежність Білорусі перед Росією, наполягаючи на тому, що Мінськ має контролювати російське військове озброєння, розташоване на території країни. Однак в історії його спроби в цьому напрямку часто завершувалися невдачею.

Деталі: Лукашенко публічно попросив надати Мінську право вирішувати, як використовувати ракети "Орєшник" у Білорусі, ймовірно, у спробі зберегти суверенітет Білорусі в рамках Союзної держави і зміцнити свою переговорну позицію проти подальшої інтеграції в рамках Союзної держави.

Однак він також підкреслив, що військові з Росії продовжать використовувати систему "Орєшник" на території Білорусі. Це, як зазначено в огляді, свідчить про те, що Москва залишить за собою контроль над усіма системами "Орєшник", розташованими в Білорусі.

Експерти зазначають, що розгортання ракет "Орєшник" на території Білорусі не підвищує безпосередні загрози ударів балістичних ракет середньої дальності по Україні чи державам НАТО, попри активізацію ядерних погроз з боку Росії.

Знову ж таки, Путін намагався продемонструвати систему "Орєшник" та ракетні можливості Росії під час засідання Вищої державної ради Союзної держави, в рамках інформаційної кампанії Кремля, спрямованої на рефлексивний контроль.

На думку аналітиків ISW, регулярні демонстрації Кремлем системи "Орєшник" навряд чи вказують на створення якихось принципово нових російських засобів для дальнього ураження.

Основні підсумки ISW на 6 грудня:

На 6 грудня військові сили Росії ще не провели евакуацію своєї військово-морської бази у Тартусі, Сирія. Проте залишається питання, чи залишаться російські кораблі в порту, оскільки сирійські повстанці активно просуваються через території, підконтрольні режиму.

Здається, що Росія перегруповує деякі з своїх систем протиповітряної оборони, які раніше забезпечували захист авіабази Хмеймім у Сирії. Однак мета цієї операції поки що неясна.

Кремль активно реалізує свої стратегічні плани, спрямовані на фактичну анексію Білорусі та зміцнення російської військової присутності в цій країні в контексті Союзної держави.

Лукашенко, ймовірно, прагне захистити білоруський суверенітет у відносинах з Москвою, наполягаючи на тому, щоб Білорусь мала контроль над російською зброєю, що дислокована на її території. Це прагнення стало предметом його попередніх невдач.

Розташування ракет "Орєшнік" на території Білорусі не підвищує безпосередні загрози від балістичних ракет середньої дальності для України чи країн НАТО, незважаючи на активні погрози з боку Кремля щодо ядерної зброї.

Кремль робить цапом-відбувайлом колишнього губернатора Курської області Олексія Смирнова за нездатність Росії адекватно відреагувати на операцію України в Курській області.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров використав своє інтерв'ю американському ЗМІ, щоб повторити тези Кремля, спрямовані на формування американської зовнішньої політики і досягнення перезавантаження відносин між США і Росією на шкоду інтересам США і на умовах Кремля.

Згідно з інформацією, західні санкції негативно впливають на якість російських безпілотників, що свідчить про те, що специфічні обмеження справляють певний шкідливий ефект на оборонно-промисловий комплекс Росії.

Російські сили зрушили вперед в околицях Торецька, Покровська, Курахового та Вугледара.

Військові РФ продовжують втрачати частину свого офіцерського корпусу - ресурс, який важко поповнити, що є частиною постійно зростаючих втрат Росії.

#Росія #Військовослужбовці #Курська область #Безпілотний літальний апарат #Російська мова #Володимир Путін #Порт #НАТО #Міністерство закордонних справ #Збройні сили Росії #Московський Кремль #Ракета. #Сирія #Москва #Білорусь #Зовнішня політика #Балістична ракета #Губернатор #Сергій Лавров #Озброєння #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Суверенітет #Ядерна зброя #Анексія #Засоби ППО #Контрабанда #У Тарту #Юніон Стейт #Олександр Лукашенко #Мінськ #Президент Білорусі #Військово-морська база

Читайте також