
Кремль, можливо, налаштовує своє населення на ймовірність тривалого протистояння з НАТО. Це зазначається в доповіді американського Інституту вивчення війни (ISW).
Згідно з доповіддю, Кремль продовжує застосовувати наративи, які російські чиновники вже не раз використовували для обґрунтування агресії проти України. Це робиться з метою подальшої мілітаризації суспільства в Росії на тривалу перспективу, можливо, готуючи грунт для потенційного тривалого протистояння з НАТО.
Аналітики відзначають, що 20 квітня глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив звинувачення на адресу Європейського Союзу, заявивши, що він сприяє поширенню "неонацистських ідей" у регіоні. Лавров також підкреслив, що Росія буде докладати всіх зусиль, щоб ця ідеологія не могла відновити своє існування, і пообіцяв знищити нацизм "раз і назавжди".
За даними ISW, висловлювання Лаврова є частиною тривалих зусиль Кремля, які мають на меті експлуатувати внесок Радянського Союзу в перемогу над нацистською Німеччиною, а також поширювати ширші міфи про Велику Вітчизняну війну. Ці дії спрямовані на дискредитацію Європи й НАТО, і їх мета полягає в підсиленні негативних настроїв серед російського населення та підтримці мілітаризації суспільства в перспективі.
Кремль і далі використовує міфи про Велику Вітчизняну війну, намагаючись переконати росіян, що їхні зростаючі соціальні та економічні втрати на підтримку військових дій в Україні призведуть до значної перемоги, стверджують аналітики.
Президент Росії Володимир Путін та інші високопосадовці Кремля регулярно використовують розпливчастий термін "денацифікація" для закликів до зміни режиму в Україні та встановлення проросійського маріонеткового уряду, а заяви про те, що нібито нацисти контролюють український уряд, Путін використав для виправдання повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.
У ISW зазначають, що Кремль дедалі частіше використовує аналогічні методи, які раніше застосовував щодо України, стосовно Фінляндії та колишніх радянських республік, таких як Естонія та Молдова. Це робиться з метою обґрунтування своїх спроб контролювати незалежні держави та формувати інформаційний фон для можливої російської агресії в майбутньому.
Також варто звернути увагу: Президент Дуда прокоментував загрози, які озвучив Наришкін щодо Польщі та країн Балтії.
3 березня в Кремлі оголосили, що Росія "продовжує спеціальну військову операцію" (так РФ називає війну з Україною), щоб реалізувати всі цілі, які були визначені на самому початку. Раніше Росія зазначала, що метою цієї "спецоперації" є "демілітаризація та денацифікація України".
#Росія #Україна #Європа #Володимир Путін #Радянський Союз #Європейський Союз #Президент України #НАТО #Міністерство закордонних справ #Кремль (фортифікаційна споруда) #Московський Кремль #Молдова #Нацистська Німеччина #Військова операція #Друга Польська Республіка #Країни Балтії #Нацизм #Фінляндія #Уряд України #Сергій Лавров #Суспільство #Естонія #Агресивна війна #Демілітаризація #Ідеологія #Велика Вітчизняна війна (термін) #Східний фронт (Друга світова війна) #Маріонеткова держава