Демобілізація в Україні - одне з найбільш обговорюваних питань, але поки що її не планують проводити. Водночас в українському законодавстві прописано низку підстав, коли військовослужбовці можуть залишити службу. Розповідаємо, чи можна демобілізуватися раніше терміну і хто може звільнитися.
У процесі демобілізації не відбулося значних змін. Як повідомлялося раніше агентством УНІАН, законопроєкт, що стосується демобілізації, вже створено, проте в Україні наразі відсутні ресурси для його реалізації. Тож у Міністерстві оборони звернулися до відповідного комітету Верховної Ради з проханням відкласти підготовку законопроєкту щодо демобілізації військовослужбовців до 18 березня наступного року.
Згідно з українським законодавством, існує кілька підстав для звільнення з армії, які детально викладені в статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Хто має право на демобілізацію в Україні:
У згаданому законі наведено ряд сімейних причин, що надають можливість для демобілізації.
Військовослужбовці, які повернулися з полону, також мають можливість звільнитися з лав ЗСУ, якщо не в змозі продовжувати службу або не бажають цього робити.
#Збройні сили України #Військовослужбовці #Українське незалежне інформаційне агентство #Сили військового резерву #Міністерство оборони (Україна) #Закон України #Демобілізація