Цю інформацію озвучив Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД), у статті РБК-Україна під заголовком "Ви для РФ витратний матеріал". У ній розглядається, як ФСБ завербовує "підривників" ТЦК та які наслідки чекають на терористів.
"Підривникам" пропонують "нагороду" у формі криптовалюти, однак, згідно з останніми спостереженнями, реальні виплати не відбуваються. Як зазначив Коваленко, фінансування отримують інші учасники процесу, а кошти надходять через московський патріархат.
Він додав, що Російська Федерація (РФ) роками будувала агентурну мережу, яка складається з попів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), співробітників спецслужб, силових підрозділів, а також організацій з охорони. Саме ці люди беруть участь у цих схемах чи платять учасникам гроші.
"Московський патріархат тривалий час формував свої мережі, зокрема серед працівників силових структур МП. Серед них було чимало фактично бойовиків, які займалися охоронною діяльністю, проте більшість з них діяла на території Криму та брала участь в його окупації. Ці особи тепер здатні виготовляти вибухові пристрої, проте я впевнений, що СБУ діятиме професійно, і всі ці загрози будуть нейтралізовані", - зазначив Коваленко.
На думку керівника ЦПД, участь у терористичних актах веде до невідворотних наслідків, а зв'язки між учасниками встановлюються досить швидко. Зазвичай, диверсантів засуджують за статтею "Теракт", що передбачає довічне ув'язнення. Проте, згідно з новими тенденціями, Федеральна служба безпеки (ФСБ) прийняла рішення, що для безпосередніх виконавців немає сенсу залишатися в живих.
#Росія #РБК-Україна #Крим #Москва #Служба безпеки України #Анексія Криму Російською Федерацією #Дезінформація #Тероризм #Федеральна служба безпеки #Секретна служба #Українська православна церква (Московський патріархат) #Диверсант #Російська православна церква