
Інформацію про це опублікувало Посольство України у Франції на своїй Facebook-сторінці, повідомляє Укрінформ.
"Ми щиро вдячні нашим французьким партнерам за виявлену солідарність. Ці символічні кроки демонструють нам, українцям, що ми не залишені наодинці. Я радий, що наша розмова з мером Нанта Жоаною Ролан у березні швидко перетворилася на конкретні дії. Також приємно бачити, що до цієї ініціативи приєднався Сен-Назер. Між Україною та Францією існує безліч перспективних стратегічних напрямків для співпраці, і регіони та міста в цьому процесі відіграватимуть важливу роль на взаємовигідних умовах," - підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко.
Він уклав угоду про співпрацю спільно з мером Нанта Жоаною Ролан, мером Сен-Назера Давідом Самзуном та заступником міського голови Херсона Віталієм Бєлобровим.
Таким чином, до первісної ініціативи співпраці між двома значними річковими портами — Нантом і Херсоном — приєдналося ще одне місто — Сен-Назер. Це місто не лише є морським портом, але й відіграє ключову роль у суднобудівній галузі.
У рамках візиту заступник мера Херсона спільно з послом та представниками влади міста та регіону відвідали "Chantiers de l'Atlantique" в Сен-Назері - це один з найбільших суднобудівних заводів Франції, на якому зараз працюють понад 700 українських робітників.
"Це партнерство - набагато більше, ніж формальність. Наше партнерство - це союз хоробрих і незламних. І я щиро сподіваюся, що незабаром, після нашої перемоги, коли Україна повернеться до справедливого миру, я зможу вітати вас у вільному та відродженому Херсоні", - наголосив Віталій Бєлобров.
Херсон і Сен-Назер подібні за своєю географічною позицією, оскільки обидва містечка розташовані на узбережжі лиману, а також мають схожі риси в промисловій сфері.
Цей проєкт входить до програми MistoMatch, що впроваджується асоціацією Stand With Ukraine. Вона сприяє розвитку стабільних і тривалих партнерських зв'язків між містами Франції та України.
На думку Едварда Мейора, співзасновника ініціативи Stand With Ukraine, ці три міста відкривають численні можливості для співпраці. Це стосується як розвитку інфраструктури та річкових зон, так і впровадження новаторських рішень у сфері екології. Особливо актуальною є тема подолання наслідків екологічної катастрофи в Херсоні та навколишніх районах, яку спричинив підрив Каховської дамби російськими військами. Досвід Франції в управлінні водними ресурсами, урбаністичному розвитку, відновленні та впровадженні зелених технологій може стати важливим елементом у відновленні постраждалої частини України.
Як повідомляв Укрінформ, Україна і Франція затвердили 19 проєктів з відновлення критичної інфраструктури на €200 мільйонів.
#Франція #Укрінформ #Українці #Україна #Росіяни #Порт #Євро #Мер #Інфраструктура #Facebook #Дамба. #Екологія #Херсон #Південна Україна #Нант #Сен-Назер #Суднобудування #Лиман (форма рельєфу) #Суднобудівний завод