Про це Пишний сказав у телеефірі, передає Укрінформ.
"Не слід очікувати, що гривня різко зросте, - зазначив він. Ключовим елементом нашої валютної стабільності є те, що, згідно з нашими оцінками, золотовалютні резерви на кінець 2024 року перевищать 43 мільярди доларів, а до завершення 2025 року становитимуть близько 41 мільярда доларів. Крім того, наразі ми маємо значно менше невизначеності щодо джерел і форматів міжнародної допомоги, яку Україна отримає від партнерів у наступному році. Ці фактори дозволяють нам стверджувати, що у нас є достатньо підстав для того, щоб валютний ринок залишався стабільним."
Пишний звернув увагу на те, що інфляція досягла 11%. Він також зазначив, що Національний банк прогнозує зниження цього показника у другій половині 2025 року.
Ключовим елементом у боротьбі з інфляційними викликами та підтримці стабільної динаміки цін стане монетарна політика Національного банку. НБУ підвищив облікову ставку до 13,5%. У разі виникнення проінфляційних факторів та відповідних тенденцій, ми продовжимо активно реагувати на них через заходи нашої монетарної політики, щоб забезпечити контроль над інфляцією та зберегти стабільність курсових очікувань, - підкреслив керівник НБУ.
Як повідомляв Укрінформ, Національний банк України схвалив концепцію оцінки стійкості банків і банківської системи у 2025 році.
#Укрінформ #Україна #Національний банк України #Українська гривня #Банк #Інфляція #Військовий резерв #Монетарна політика #Валютний ринок #Банківська система