Міністр оборони США затвердив конфіденційну стратегію боротьби з безпілотниками.

Міністр оборони США Ллойд Остін затвердив нову конфіденційну стратегію для боротьби з впливом безпілотних технологій.

Цю інформацію озвучив представник Пентагону Пат Райдер, повідомляє "Європейська правда".

Згідно з незасекреченою інформаційною довідкою, опублікованою міністерством, можливості дронів наразі зростають і становлять дедалі більшу загрозу для США і їхніх союзників.

"Завдяки зростанню комерційних інновацій і дедалі досконалішим технологіям штучного інтелекту, автономності та мережевої взаємодії безпілотники кардинально змінюють способи досягнення своїх цілей військовими, а також недержавними суб'єктами", - зазначили у Пентагоні.

Оновлена стратегія підсилює вже існуючі зусилля міністерства в боротьбі з цією загрозою, зазначили у відомстві.

Райден підкреслив, що дрони здатні становити як нагальну, так і постійну загрозу для американського контингенту, об'єктів і активів за кордоном і все частіше на батьківщині.

"Ці системи породжують нові загрози, які трансформують підходи до ведення військових дій," - зазначив він.

У Пентагоні підкреслили, що використання цієї узгодженої стратегії разом із іншими важливими ініціативами дозволяє відомству "зосередитися на всебічному розумінні проблеми та комплексному підході до її розв'язання".

Нова стратегія ґрунтується на інших важливих ініціативах Міністерства оборони, в тому числі на створенні Об'єднаного офісу з протидії малим БПЛА, створенні Групи з інтеграції вищого керівництва винищувачів і запуску ініціативи "Реплікатор 2", спрямованої на захист від загроз, які несуть малі літальні апарати.

Нова стратегія залишається під грифом секретності, однак доступна інформаційна довідка дає змогу дізнатися про певні ініціативи, які Пентагон має намір реалізувати в її межах.

Як зазначив Райдер, така стратегія надає можливість міністерству реагувати на загрозу, що виникає від безпілотників, "всеохоплюючим, узгодженим та цілісним чином".

Нещодавно один з найвищих військових посадовців НАТО, відповідальний за модернізацію, П'єр Вандьє покритикував забюрократизованість багатьох процесів в оборонному виробництві країн Європи.

Крім того, з'явилася інформація, що кілька держав Європейського Союзу домовилися про спільну роботу над створенням систем протиповітряної оборони, безпілотників-камікадзе та засобів радіоелектронної боротьби.

#Європа #Безпілотний літальний апарат #Європейський Союз #НАТО #Українська правда #Пентагон #Винищувальна авіація #Інновації #Електронна війна #Штучний інтелект #Протиповітряна оборона #Міністерство оборони США #Дрон #Стратегія #Автономність корабля #Літальний апарат

Читайте також