G7 не змогла прийняти заяву стосовно України через американську позицію, повідомляє Reuters.

Шестеро з семи лідерів G7 висловили готовність підтримати рішучий текст стосовно Росії, проте США виступили за м'якше формулювання.

Саміт "Групи семи" (G7) завершив свою роботу без єдиної декларації, що стосується конфлікту в Україні, внаслідок позиції Сполучених Штатів. Про це інформують Reuters та CBC News, посилаючись на надійні дипломатичні джерела.

Згідно з інформацією, наданою представником уряду Канади, країна, яка у цьому році головує в G7, була змушена відмовитися від планів прийняття рішучої заяви через те, що США не погодилися з її формулюванням. Прем'єр-міністр Канади Марк Карні має намір окремо оприлюднити заяву лідерів G7, в якій наголосить на необхідності посилення санкцій проти Росії та висловить підтримку мирним ініціативам, запропонованим США.

В результаті було прийнято шість різних заяв, проте ситуація з Україною залишилася без єдиного підходу.

Згідно з інформацією, отриманою від Reuters, європейські дипломати докладали зусиль, щоб переконати Дональда Трампа, котрий раніше підтримував Володимира Путіна, у важливості вжиття рішучих заходів проти Російської Федерації. Як повідомляють джерела, Трамп, хоча і висловив певний інтерес до концепції посилення тиску, не зробив жодних конкретних зобов'язань.

Президент України Володимир Зеленський, який був присутній на саміті, отримає нову допомогу від Канади, проте не зможе розраховувати на колективну заяву G7 або двосторонню зустріч з Трампом.

CBC News повідомляє, що шість з семи лідерів G7 висловили готовність підтримати рішуче формулювання стосовно Росії, проте США виступили за м'якше формулювання, побоюючись, що це може негативно вплинути на потенційні мирні переговори.

Саміт Групи семи у 2025 році проходив з 13 по 17 червня в канадському Галіфаксі. Канада, яка головує цього року, приймала лідерів провідних демократичних країн світу: США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Японії та представників Європейського Союзу.

Було розглянуто різноманітні питання, зокрема етичні аспекти регулювання штучного інтелекту, забезпечення безпеки постачання життєво важливих мінералів, глобальні виклики міграції, заходи протипожежної безпеки в лісах і прогрес у сфері квантових технологій.

На саміті перебував президент України Володимир Зеленський, який отримав гарантії нової підтримки від Канади, проте не зміг зустрітися з президентом США Дональдом Трампом. Напруженість виникла також через позицію США, яка стосувалася пом'якшення антиросійських формулювань у фінальному комюніке, що ускладнило досягнення єдиної позиції серед країн G7.

#Росія #Дональд Трамп #Франція #Володимир Путін #Володимир Зеленський #Демократія #Європейський Союз #Президент України #Канада #Прем'єр-міністр #Reuters #Німеччина #Японія #Міграція населення #Пожежа #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Штучний інтелект #Італія #Галіфакс, Нова Шотландія #CBC News

Читайте також