Франція має намір вжити заходів для протидії потенційній загрозі "масштабного конфлікту в центрі Європи".

У стратегічному національному огляді Франції, який охоплює період до 2030 року, підкреслюється важливість підготовки країни до можливих загроз "значної війни в центрі Європи", з урахуванням того, що Сполучені Штати більше не братимуть активної участі у забезпеченні безпеки в Європі.

Як повідомляє "Європейська правда", текст стратегічного огляду-2025 опублікували на офіційному урядовому порталі на початку тижня.

Основними завданнями для Франції до 2030 року є забезпечення "матеріального та морального підґрунтя" держави, щоб вона могла бути готовою до можливого "великого конфлікту в центрі Європи" та реагувати на дестабілізуючі активності на своїй території та їх наслідки.

З огляду на це, наголошують на потребі збільшення фінансування на оборону, щоб переозброюватися і посилити стійкість країни на випадок війни високої інтенсивності.

У розгорнутому тексті огляду констатують, що ризик участі французьких військових у високоінтенсивній війні "у сусідстві з Європою" та загроза гібридних дестабілізаційних дій проти Франції досягли небаченого рівня з кінця холодної війни.

Водночас підкреслюється, що ймовірність виникнення традиційного військового конфлікту на території Франції виглядає маловірогідною.

Також відзначається пряма "безеквівалентна" загроза, яку Росія представляє для Франції та всієї Європи.

Останнім часом Кремль систематично і в офіційних комунікаціях змальовує Францію та європейців як супротивників. Наголошення на цій загрозі... призводить до того, що Європа опиняється у стані тривалої конфронтації, - зазначено у документі.

Гіпотеза про можливу нову агресію Росії проти Європи в найближчі 3-5 років є ключовим аспектом для забезпечення оборони та безпеки європейського континенту. Немає жодних ознак того, що президент Росії готовий змінити свою агресивну стратегію та ідеологічну ворожість, що ґрунтується на його уявленні про "вічну Росію" і боротьбу проти нібито гегемонії "загниваючого Заходу". Також він не має наміру відмовлятися від своїх територіальних претензій на області, населені росіянами чи російськомовними, - підкреслюється в аналізі.

Серед можливих варіантів розвитку подій експерти виділяють нові атаки на Україну, агресію щодо Молдови, загострення ситуації на Балканах, а також можливі дії проти держав-членів НАТО, щоб перевірити міцність Альянсу.

"Максимальним ризиком було б, якщо така агресія поєднається з масштабною операцією на іншому театрі, десь інде у світі, що призведе до відволікання американських сил", - йдеться в аналізі.

У зв'язку з цим підкреслюється, що підсумки нинішнього етапу конфлікту мають критичне значення для майбутнього континенту, адже саме від них залежить безпека Європи.

"Отже, подальша підтримка України, включаючи військову, вимагає активної участі з боку Європи. Збереження європейських інтересів також буде пов'язане з умовами, які забезпечать тривалий та справедливий мир для України", - підкреслюється в огляді.

Також підкреслюють, що зближення між КНДР і Росією та Іраном і Росією безпосередньо впливає на безпеку Франції та Європи, але й також на баланс сил на Близькому Сході та в Азії.

Нагадаємо, що під час вихідних президент Франції Емманюель Макрон висловив необхідність значно підвищити витрати на національну оборону, особливо в контексті загрози з боку Росії.

#Росія #Іран #Франція #Україна #Європа #Холодна війна #Російська мова #Президент (державна посада) #Північна та Південна Америка #Українська правда #Наступальні (військові) #Азія #Північна Корея #Кремль (фортифікаційна споруда) #Молдова #Президент Франції #Еммануель Макрон #Країни-члени НАТО #Агресія #Близький Схід #Озброєння #Західна Європа #Балкани

Читайте також